Polski Związek Piłki Nożnej przygotował dla trenerów nie lada gratkę – bezpłatny „Podręcznik Trenera Piłki Nożnej Dzieci”. Wydawnictwo można od poniedziałku (5 lutego) odbierać w biurze Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej w Szczecinie, przy ul. Pocztowej.

- Przekazujemy w ręce trenerów najnowszą publikację PZPN. Książka składa się z dziewięciu segmentów poświęconych w całości szkoleniu dzieci w najmłodszych kategoriach wiekowych: skrzatach, żakach i orlikach. W szkoleniu młodych piłkarzy jest to okres szczególnie ważny, bo jak wiadomo – czego się Jaś nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał – pisze w słowie wstępnym Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

- Nie będzie dobrego szkolenia dzieci, gdy nasi trenerzy nie będą stosowali najlepszych metod szkoleniowych. Najlepszych piłkarzy są w stanie wychować tylko najlepsi trenerzy. To wydawnictwo ma służyć pomocy szkoleniowcom w trudnej i odpowiedzialnej pracy z najmłodszymi adeptami futbolu. Zachęcam do naszej siedziby po odbiór wydawnictwa – mówi Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Warto zaznaczyć, że autorami wydawnictwa są niemieccy trenerzy Ulf Drewes oraz Bernhard Merkel. Jedną z osób tłumaczących na język polski był Dariusz Szubert, były piłkarz Pogoni Szczecin, srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Barcelonie.

- Propozycje organizacji zajęć zawarte w publikacji mogą się sprawdzić i przynieść rewelacyjne efekty podczas treningów prowadzonych przez kluby oraz nauczycieli. Najnowsza propozycja PZPN pomoże każdemu prowadzącemu na "skrojenie" adekwatnego do wieku podopiecznych programu treningowo - szkoleniowego. Serdecznie zapraszamy trenerów oraz nauczycieli wychowania fizycznego po odbiór "Podręcznika trenera piłki nożnej dzieci" – dodał Marek Safanów, trener koordynator Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Ze względu na ograniczoną liczbę książek każdy trener będzie mógł, pobrać tylko po jednym egzemplarzu.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok