Od środy w Szczecinku rozgrywany jest finałowy turniej województwa zachodniopomorskiego XVIII edycji piłkarskiego turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Wczoraj zapadły rozstrzygnięcia w kategorii U 12, dziś poznaliśmy najlepsze zespoły w kategorii do lat 10.

- Warto było przyjechać do Szczecinka, aby zobaczyć te wielkie emocje jakie były udziałem naszych młodych piłkarzy i piłkarek. Ambicji nikomu nie brakowało, często po meczach lały się łzy. Co ważne, dostrzegłem też kilka utalentowanych dziewcząt i chłopców. Bo przecież między innymi wyławianiu talentów ma służyć ta impreza – mówi Henryk Wawrowski, wiceprezes ZZPN.

W najstarszej grupie wiekowej rywalizującej w Turnieju o Puchar Tymbarku wśród dziewcząt wygrała Olimpia Szczecin, natomiast w gronie chłopców SP 7 Koszalin.

Rywalizacji w turnieju dziewcząt była bardzo wyrównana. O końcowym zwycięstwie Olimpii zadecydowały rzuty karne. W półfinale z UKS Orzeł 2010 Wałcz był bezbramkowy remis, ale karne lepiej wykonywały szczecinianki. Historia powtórzyła się w finale w którym Olimpia zmierzyła się z UKS Victorią Sianów. W regulaminowym czasie gry było 1:1. W karnych ponownie precyzyjniejsze były szczecinianki.

W meczu o trzecie miejsce Czwórka Świnoujście pokonała 3:1 UKS SP Orzeł 2010 Wałcz.

W turnieju chłopców SP 7 Koszalin był bezkonkurencyjny. W półfinale koszalinianie pokonali Żaki Szczecin 3:1, a w finale nie dali żadnych szans Ósemce Police wygrywając aż 5:1. W meczu o trzecie miejsce Żaki Szczecin pokonały 3:2 SP 3 Choszczno.

Najlepszymi bramkarzami uznano Amelię Muszyńską z Olimpii Szczecin oraz Bartosza Jasika z Żaków Szczecin. Najlepszymi piłkarzami wybrano Weronikę Pilarską z Victorii SP 2 Sianów oraz Mikołaja Tudruja z SP 7 Koszalin. Najwięcej bramek zdobyli Oliwia Wolanin z Czwórki Świnoujście oraz Alan Kurek z Ósemki Police.

W dzisiejszej rywalizacji chłopców U 10 najlepszym zespołem okazał się UKS 71 VOLLEY Szczecin, który w sumie w sześciu rozegranych spotkaniach straci tylko jedną bramkę – w półfinale z Football Academy Szczecin, z którym wygrał 2:1. W wielkim finale UKS 71 VOLLEY pokonał AMO Szczecin 3:0.

W meczu o trzecie miejsce Football Academy pokonało SP 18 Koszalin 5:0.

W rywalizacji dziewcząt rozgrywki zdominowała Olimpia Szczecin. W półfinale pokonała Orzeł 2010 Wałcz 4:1, a w finale rozgromiła UKS Lubiana 7:0. W meczu o trzecie miejsce Orzeł 2010 Wałcz pokonał UKS Victorię SP 2 Sianów 2:1.

Najlepszymi bramkarzami uznano Kamilę Bombę z UKS 2010 Wałcz oraz Huberta Sinickiego z Football Academy Szczecin. Najlepszymi piłkarzami wybrano Noemi Zientarską z Olimpii Szczecin oraz Jakuba Zawadzkiego z UKS 71 VOLLEY Szczecin. Najwięcej bramek zdobyli Lena Świrska z UKS Lubiana oraz Maksymilian Jóźwiak z AMO Szczecin.

Na przełomie kwietnia i maja mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentować województwo w Finale Ogólnopolskim w Warszawie i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym.

Dziś (w piątek, 13 kwietnia) finałowe spotkania rozegrają w Szczecinku zespoły rywalizujące w najmłodszej kategorii wiekowej, do 8 lat.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok