Tego w 27-letniej historii konkursu na „Dziennikarza Roku” jeszcze nie było. Po raz pierwszy ten zaszczytny tytuł otrzymał dziennikarz sportowy. Kapituła „Dziennikarzem Roku” wybrała redaktora Wojciecha Paradę z „Kuriera Szczecińskiego”, piszącego przede wszystkim o Pogoni Szczecin i futbolu w województwie zachodniopomorskim. Wyniki ogłoszono w piątek (13 kwietnia) tuż po godzinie 18 w Studnio S-1 Polskiego Radia Szczecin.

- W imieniu swoim i całej piłkarskiej rodziny serdecznie Wojciechowi Paradzie gratuluję. Jest mi tym bardziej miło, że możemy zaliczyć go do grona naszych przyjaciół. Parada zawsze życzliwie piszę o futbolu młodzieżowym, promuje młodych perspektywicznych piłkarzy, wspiera amatorski futbol, informuje o wydarzeniach w ZZPN. Bywa krytyczny, ale nigdy złośliwy – powiedział Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego związku Piłki Nożnej.

Dodajmy, że Wojciech Parada jest dziennikarzem Kuriera Szczecińskiego od 1992 roku. Jest autorem kilku książek o tematyce sportowej. Obecnie pisze przede wszystkim o Pogoni Szczecin. Znany jest z bezkompromisowych artykułów. Dziennikarską rzetelność zawsze stawia na pierwszym miejscu. Kapituła doceniła jego fachowość, ogromną piłkarską wiedzę i brak koniunkturalizmu.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok