W Szczecinku zakończył się finałowy turniej województwa zachodniopomorskiego XVIII edycji piłkarskiego turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W ostatnim dniu imprezy rywalizowali najmłodsi – dziewczęta i chłopcy w kategorii U 8.

W turnieju chłopców doszło do sporej niespodzianki. Najlepszy okazał się bowiem zespół R-Football Goleniów, który w pokonanym polu pozostawił między innymi ekipy ze Szczecina i Koszalina. W finałowym spotkaniu R-Football zdecydowanie pokonał SP 17 Gwardię Koszalin 4:0.

W meczu o trzecie miejsce SP 3 Choszczno przegrało z 0:5 z UKS 71 Volley Szczecin.

W rywalizacji dziewcząt wygrał Orzeł 2010 Wałcz, który w finale pokonał 2:1 UKS Victorię SP 2 Sianów. W meczu o trzecie miejsce SP Kościernica pokonała Orła Bierzwnik 1:0.

Najlepszymi bramkarzami uznano Zuzannę Stefek z SP Kośćiernica oraz Stanisława Strugałę z SP 17 Gwardia Koszalin. Najlepszymi piłkarzami wybrano Milenę Waleńską z UKS Victoria SP 2 Sianów oraz Kamila Szweda z R-Football Goleniów. Najwięcej bramek zdobyli Oliwia Pecio z Orła 2010 Wałcz oraz Kacper Piórkowski z UKS 71 Volley Szczecin.

W najstarszej grupie wiekowej U 12 wśród dziewcząt wygrała Olimpia Szczecin, natomiast w gronie chłopców SP 7 Koszalin.

Rywalizacji w turnieju dziewcząt była bardzo wyrównana. O końcowym zwycięstwie Olimpii zadecydowały rzuty karne. W półfinale z UKS Orzeł 2010 Wałcz był bezbramkowy remis, ale karne lepiej wykonywały szczecinianki. Historia powtórzyła się w finale w którym Olimpia zmierzyła się z UKS Victorią Sianów. W regulaminowym czasie gry było 1:1. W karnych ponownie precyzyjniejsze były szczecinianki.

W turnieju chłopców SP 7 Koszalin był bezkonkurencyjny. W półfinale koszalinianie pokonali Żaki Szczecin 3:1, a w finale nie dali żadnych szans Ósemce Police wygrywając aż 5:1. W meczu o trzecie miejsce Żaki Szczecin pokonały 3:2 SP 3 Choszczno.

Najlepszymi bramkarzami uznano Amelię Muszyńską z Olimpii Szczecin oraz Bartosza Jasika z Żaków Szczecin. Najlepszymi piłkarzami wybrano Weronikę Pilarską z Victorii SP 2 Sianów oraz Mikołaja Tudruja z SP 7 Koszalin. Najwięcej bramek zdobyli Oliwia Wolanin z Czwórki Świnoujście oraz Alan Kurek z Ósemki Police.

W rywalizacji chłopców U 10 najlepszym zespołem okazał się UKS 71 VOLLEY Szczecin, który w sumie w sześciu rozegranych spotkaniach straci tylko jedną bramkę – w półfinale z Football Academy Szczecin, z którym wygrał 2:1. W wielkim finale UKS 71 VOLLEY pokonał AMO Szczecin 3:0.

W meczu o trzecie miejsce Football Academy pokonało SP 18 Koszalin 5:0.  

W rywalizacji dziewcząt rozgrywki zdominowała Olimpia Szczecin. W półfinale pokonała Orzeł 2010 Wałcz 4:1, a w finale rozgromiła UKS Lubiana 7:0. W meczu o trzecie miejsce Orzeł 2010 Wałcz pokonał UKS Victorię SP 2 Sianów 2:1.

Najlepszymi bramkarzami uznano Kamilę Bombę z UKS 2010 Wałcz oraz Huberta Sinickiego z Football Academy Szczecin. Najlepszymi piłkarzami wybrano Noemi Zientarską z Olimpii Szczecin oraz Jakuba Zawadzkiego z UKS 71 VOLLEY Szczecin. Najwięcej bramek zdobyli Lena Świrska z UKS Lubiana oraz Maksymilian Jóźwiak z AMO Szczecin.

Na przełomie kwietnia i maja mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentować województwo w Finale Ogólnopolskim w Warszawie i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok