Piłkarze Bałtyku Koszalin zwycięzcami Pucharu Polski ZZPN. W finałowym spotkaniu rozegranym w Kołobrzegu pokonali 1:0 Kotwicę.

Faworytem spotkania byli gospodarze. Choćby z tego względu, że Kotwica gra w trzeciej lidze, a Bałtyk jest czwartoligowcem. Za Kotwicą przemawiał też atutu własnego boiska. Spotkanie było wyrównane, ale więcej dogodnych okazji do zdobycia bramki stworzył Bałtyk. Jedyną bramkę zdobył Krazue w 78 minucie spotkania.

Mecz miał uroczystą oprawę, godną finałowego spotkania. Po jego zakończeniu na szyjach piłkarzy zawisły okolicznościowe medale. Następnie już na środku boiska przy wystrzelonych konfetti prezes ZZPN Jan Bednarek przekazał na ręce kapitana Bałtyku okazały puchar.

Zwycięstwo ma wymiar nie tylko sportowy i emocjonalny, ale także ekonomiczny, bo PZPN przeznaczył dla wygranych 30 tysięcy złotych. Natomiast Kotwica za dojście do finału uhonorowana została 10-tysięczną nagrodą, ufundowaną przez ZZPN.

W przyszłym sezonie zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 40 tysięcy złotych.

- Zależy nam, żeby pucharowe rozgrywki miały wysoką renomę. Mam nadzieję, że Bałtyk godnie będzie reprezentował ZZPN w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym i pójdzie w ślady Błękitnych Stargard, którzy niedawno byli rewelacją rozgrywek - dodał Jan Bednarek

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok