- Bez presji nie ma sukcesów. Chłopcy muszą sobie poradzić ze stresem, który w sporcie jest na porządku dziennym. Młodzieżowa piłka jest nieobliczalna dlatego nie sposób wskazywać faworyta finałowego turnieju o puchar Kazimierza Górskiego - mówi Łukasz Korszański, trener reprezentacji Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej rocznika 2004. W poniedziałek, W Policach najlepsi w Polsce 14-letni chłopcy rozpoczną rywalizację o mistrzostwo Polski. Bo właśnie taką rangę ma turniej o puchar Kazimierza Górskiego.

- Z jakimi nadziejami przystępujecie do turnieju?

- Wiele zależeć będzie od pierwszego spotkania. W poniedziałek gramy z Dolnośląskim ZPN. Nasi rywale mają oparty skład przede wszystkim o zawodników Zagłębia Lubin. Praca z młodzieżą stoi tam na bardzo wysokim poziomie. W ubiegłym tygodniu w klubowej rywalizacji mistrzami Polski U 15 zostało właśnie Zagłębie Lubin. Ale u nas szkolenie też jest na wysokim poziomie. Na pewno nie stoimy na straconej pozycji. We wtorek czeka nas z kolei spotkanie z Mazowieckim ZPN. Wyniki tych spotkań będą decydujące. Z naszych obserwacji wynika, że rywalizacja w obu grupach powinna być bardzo zacięta. Grupy są wyrównane i trudno wskazać faworyta. Zresztą typowanie czegokolwiek w futbolu młodzieżowym nie ma sensu. Piłka nożna 14-latków jest nieobliczalna.

- Do finałowego turnieju zakwalifikowaliście się rzutem na taśmę.

- Przegraliśmy dwa razy z Wielkopolskim ZPN 2:3. Zwłaszcza w drugim spotkaniu powinniśmy osiągnąć lepszy rezultat. Prowadziliśmy 1:0 i mieliśmy idealną okazję żeby podwyższyć wynik. Z Pomorskim ZPN dwukrotnie zremisowaliśmy co dało nam awans. W ostatnim meczu doprowadziliśmy do remisu w samej końcówce. Gdybyśmy wykazali się lepszą skutecznością obyłoby się bez nerwów. Stwarzamy dużo sytuacji, ale mamy problemy z wykańczaniem akcji. Gdy poprawimy skuteczność może w Policach sprawić dużą niespodziankę.

- Jesteście optymalnie przygotowani do turnieju?

- Praktycznie od pół roku gramy niezmienionym składem. Związek zapewnił nam idealne warunki do odpowiedniego przygotowania. Mieliśmy zorganizowane krótkie zgrupowania przed każdym z meczów eliminacyjnych. Przed turniejem w Policach od czwartku przebywamy na zgrupowaniu z Trzebieży. Pod względem organizacyjnym wszystko dopięte jest na ostatni guzik. Omijają nas też kontuzję, choć kilku chłopców ma drobne urazy i będzie grało oklejonych przez naszego fizjoterapeutę.

- W tym wieku chłopcy miewają duże problemy z radzeniem sobie ze stresem.

-- W sporcie trzeba sobie radzić ze stresem i presją otoczenia. Kto nie potrafi stawić temu czoła nie będzie grał na wysokim poziomie. Turniej w Policach to nie tylko walka o medale, ale także o przepustki do reprezentacji Polski U 15. W sierpniu odbędą się pierwsze konsultacje w tym roczniku. Kto dobrze wypadnie otrzyma szansę zagrania w reprezentacji Polski. Selekcja do kadry to jeden z podstawowych celów tego turnieju. Przy okazji zapraszam kibiców z Polic i Szczecina do przybycia na stadion przy ul. Siedleckiej. Na pewno emocji nie zabraknie. Warto zobaczyć w akcji najbardziej utalentowanych w Polsce chłopców z rocznika 2004.

Poniedziałkowy mecz z Dolnośląskim ZPN rozpoczyna się na stadionie przy ul. Siedleckiej o godzinie 11. We wtorek o tej samej porze ZZPN zmierzy się z Mazowieckim ZPN. Środa jest dniem wolnym. Ostatnie mecze grupowe odbędą się w czwartek. ZPPN o godzinie 10 zagra wówczas z Podkarpackim ZPN.

Kadra ZZPN: Kajetan Wojtasiak, Igor Martuszewski, Maksymilian Bugara, Borys Frelich, Oliwier Albiński, Cyprian Włodarczyk, Łukasz Szwejda, Robert Żolik, Michał Samborski (wszyscy AP Pogoń Szczecin), Bartłomiej Łyczek, Kacper Kaliński, Olgierd Paterek, Kacper Wnorowski, Ksawery Kukułka, Jeremiasz Sumiński, Hubert Szulc (wszyscy FASE Szczecin), Filip Karoń, Krystian Glama (obaj Bałtyk Koszalin).

Sztab szkoleniowy: Łukasz Korszański (trener), Sławomir Kłos, Przemysław Jasiński (asystenci), Marcin Kaczmarski (trener bramkarzy), Mirosław Masicz (kierownik reprezentacji), Marek Safanów (trener koordynator), Rafał Kościołowicz (opieka medyczna).

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok