Reprezentacja ZZPN od zwycięstwa rozpoczęła udział w turnieju o Puchar Kazimierza Deyny, który rozgrywany jest na boiskach województwa śląskiego. Podopieczni trenerów Macieja Mateńki i Piotra Łęczyńskiego pokonali Śląski ZPN 3:1 (2:0). Impreza ma rangę mistrzostw Polski do lat 15.

Przez całą pierwszą połowę spotkanie toczyło się pod dyktando naszej drużyny. Piłkarze ZZPN mieli pełną kontrolę nad meczem. Przełożyło się to na dwie bramki zdobyte przez Turskiego. Pierwsza z nich padła po jego kapitalnym uderzeniu. Piłka uderzona z narożnika pola karnego odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Turski podwyższył rezultat skutecznie wykonując rzut karny. Jedenastkę arbiter podyktował po faulu na Turskim. Wcześniej Leśniak strzelił w poprzeczkę. Przy próbie dobitki do pustej bramki Turski został przewrócony.

Tuż po przerwie gospodarze zdobyli kontaktową bramkę. Utrata gola spowodowała pewną nerwowość w grze naszej drużyny. W 67 minucie udaną indywidualną akcję przeprowadził Rośczak, który został sfaulowany w polu karnym. Tym razem rzut karny skutecznie wykonał Kozłowski.

W drugim meczu naszej grupy Małopolski ZPN pokonał Łódzki ZPN 1:0.

W środę druga seria gier. ZZPN o godzinie 17 zmierzy się z Łódzkim ZPN

Śląski ZPN - Zachodniopomorski ZPN 1:3 (0:2)

Bramki dla ZZPN: Turski 27, 32 k, Kozłowski 67 k. Gol dla rywali padł w 43 minucie

ZZPN: Łukasz Łęgowski - Jasiński, Uzar, Białczyk, Karwowski, Mateusz Łęgowski, Rośczak, Kozłowski, Korczakowski, Leśniak, Turski. Grali także: Szyszka, Stefański, Roszczyk, Stachnik, Szynkielewski, Bąk, Sujecki.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok