Z podniesionym czołem zakończyli udział w turnieju o puchar Kazimierza Górskiego piłkarze Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Naszej drużynie zabrakło jednej bramki do wywalczenia w grupie drugiego miejsca, które jest przepustką do sobotniego meczu o brązowe medale mistrzostw Polski.

Stawką spotkania ZZPN z Podkarpackim ZPN, rozgrywanego na głównej płycie boiska przy ul. Siedleckiej w Policach, było drugie miejsce w grupie. Naszej drużynie wystarczał remis, goście żeby osiągnąć ten cel musieli wygrać. Nie trudno się domyślić, że mecz był bardzo emocjonujący. Padło aż siedem bramek, a nastroje zmieniały się jak w kalejdoskopie. Gdy rywale tuż przed zakończeniem pierwszej połowy podwyższyli rezultat na 3:1 wydawało się, że ZZPN nie zdoła już odrobić straty. A jednak!

Po zmianie stron, w ciągu zaledwie sześciu minut podopieczni trenerów Łukasza Korszańskiego, Przemysława Jasińskiego i Sławomira Kłosa zdobyli dwie bramki. Świadomość, że zdołali doprowadzić do wymarzonego remisu najwyraźniej uśpiła jednak ich czujność. Zamiast spróbować pójść za ciosem oddali inicjatywę rywalom. W 63 minucie goście zdobyli bramkę. Piłka po strzale z pola karnego odbiła się jeszcze od jednego z naszych obrońców, czym zupełnie zaskoczyła bramkarza.

Ostatnie fragmenty gry upłynęły pod znakiem nerwowej gry z obu stron. Obie drużyny miały jeszcze swoje szanse, ale wynik nie uległ już zmianie.

Nasza drużyna odpadła więc z dalszej rywalizacji. Ważniejsze jest jednak to, że w drużynie jest kilku piłkarzy, którym nie brakuje talentu i w przyszłości nogą zostać ligowymi piłkarzami. Aby jednak tak się stało trzeba pracy, pracy i jeszcze raz pracy.

ZZPN - Podkarpacki ZPN 3:4 (1:3)

Bramki dla ZZPN zdobyli: Samborski 6 k, Szulc 41, Samborski 46

ZZPN: Wojtasiak - Paterek, Martuszewski, Kaliński, Freilich, Wnorowski, Włodarczyk, Szwejda, Samborski, Kukułka, Szulc. Grali także: Żolik, Albiński, Sumiński, Glama, Karoń, Bugara, Łyczek.

W drugim spotkaniu tej grupy Dolnośląski ZPN nieoczekiwanie przegrał z Mazowieckim ZPN. Ten mecz nie miał już jednak żadnego wpływu na układ tabeli.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok