MISTRZ POLSKI

Reprezentacja województwa Zachodniopomorskiego zwyciężyła w rozgrywanym na Śląsku turnieju finałowym o puchar legendarnego zawodnika Kazimierza Deyny.

Rozgrywki prowadzone były w ramach XXIV ogólnopolskiej olimpiady młodzieży w sportach letnich i były dedykowane dla zawodników urodzonych w roku 2003 oraz młodszych.

Nasza reprezentacja w cuglach przeszła przez eliminacje w rywalizacji makroregionalnej oraz grupowej turnieju głównego, meldując się w finale z kompletem zwycięstw oraz bilansem bramkowym 43-10. Osiągnięte wyniki jedynie potwierdziły nieprzypadkową promocje do wielkiego finału w którym o tytuł mistrza Polski nasza drużyna zmierzyła się z zespołem Mazowieckiego ZPN.

Była to kolejna konfrontacja obu ekip, w ubiegłorocznym finale turnieju o puchar Włodzimierza Smolarka lepsi okazali się zawodnicy Mazowieckiego ZPN wygrywając 1:0. Tym razem było zupełnie inaczej nasza drużyna od pierwszych minut konsekwentnie realizowała nakreślone przez duet trenerski Mateńko - Łęczyński założenia co poskutkowało bramkami Bąka, Kozłowskiego i prowadzeniem do przerwy 2:0. Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie, przeciwnicy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, z czego jedną zamienili na bramkę kontaktową. To było jednak wszystko na co tego dnia stać było Mazowszan, dobrze zorganizowana drużyna Zachodniopomorskiego ZPN z kapitalnie dysponowanym Sujeckim w bramce nie dała sobie wydrzeć wyśnionego sukcesu.

Po końcowym gwizdku sędziego radości nie było końca, cała drużyna przy aplauzie licznie zgromadzonych rodziców rozpoczęła zwycięski taniec radości.

Na bieżąco turniej śledził i kibicował naszej złotej drużynie prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej Jan Bednarek - Składowych sukcesu naszej reprezentacji jest wiele. To coraz lepsza praca szkoleniowa na niwie klubowej, wzrastająca świadomość szkoleniowców oraz potwierdzenie wielkiego potencjału jaki skrywa ziemia Zachodniopomorska. Pozostaje nam wierzyć, że zdobyte mistrzostwo Polski w najbliższej przyszłości przekuje się w kolejne sukcesy i doczekamy się kolejnych po Krychowiaku i Grosickim reprezentantów Polski z naszego regionu. Dzisiaj jednak serdecznie gratuluje naszym młodym piłkarzom, całemu sztabowi szkoleniowemu oraz wszystkim pracownikom wydziału szkolenia ZZPN radując się triumfem wraz z nimi.

Dodatkowego smaczku rywalizacji turniejowej dodały wyróżnienia indywidualne, które w komplecie trafiły do zawodników z Pomorza zachodniego. Najlepszym zawodnikiem oraz strzelcem turnieju został Hubert Turski (5 bramek), natomiast bramkarzem Nikodem Sujecki (wszyscy AP Pogoń Szczecin).

Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, tytuł mistrza Polski jest zwieńczeniem dwuletniej pracy z zawodnikami urodzonymi w roku 2003. Wielkie podziękowania należą się rodzicom za permanentne wsparcie, trenerom klubowym którzy w pocie czoła pracują nad stałym rozwojem zawodników, całego pionu szkoleniowego z trenerami Maciejem Mateńko oraz Piotrem Łęczyńskim na czele oraz zawodników którzy ciężką pracą i wiarą we własne marzenia urzeczywistnili sny o mistrzostwie Polski. - Powiedział Marek Safanów

Mistrz Polski U-15 - Triumfator turnieju o puchar Kazimierza Deyny

Maciej Białczyk, Olaf Korczakowski, Kacper Kozłowski, Łukasz Łęgowski, Mateusz Łęgowski (Kapitan), Jakub Szynkielewski, Jakub Stachnik, Nikodem Sujecki, Mateusz Bąk, Michał Roszczyk, Hubert Turski (wszyscy AP Pogoń Szczecin), Adam Stefanski, Gracjan Szyszka, Jakub Uzar, Mateusz Jasiński, Jakub Rośczak, Kryspin Leśniak, Piotr Karwowski (wszyscy FASE Szczecin) Maciej Mateńko, Piotr Łęczyński (Trenerzy), Grzogorz Otocki (Trener bramkarzy), Katarzyna Świecka, Mirosław Masicz (Kierownicy drużyny), Ewa Nizio (Fizjoterapeuta), Marek Safanów (Trener koordynator).

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok