W sierpniu na plaży w Kołobrzegu rozgrywanych jest szereg imprez beach soccera. Ich kulminacja nastąpi 14 i 15 sierpnia, kiedy to 1500 widzów oglądać będzie towarzyski dwumecz Polska - Anglia.

- Dla kibiców i wczasowiczów wypoczywających nad morzem przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. W ciągu dwóch tygodni na kołobrzeskiej plaży rozegranych zostanie ponad 80 meczów. Dla widzów będą konkursy, niespodzianki i liczne nagrody. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Zapraszam na trybuny, a w wolnych od spotkań chwil także na boisko do aktywnego spędzania wolnego czasu - mówi Jan Bednarek, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zanim na kołobrzeskiej plaży zaprezentują się reprezentacje Polski i Anglii kibice będą mieli okazję śledzić trzy inne imprezy. Najpierw zaplanowane są młodzieżowe mistrzostwa Polski do lat 21. Później na piasku o medale mistrzostw Polski rywalizować będą seniorzy i seniorki.

Najpierw na plaży rywalizować będą młodzieżowcy. Do mistrzostw Polski U 21 przystąpi 12 zespołów, które trafią do trzech grup eliminacyjnych. Do półfinałów awansują zwycięzcy grup oraz drużyna z drugiego miejsca z największą liczbą punktów. Mecz o trzecie miejsce odbędzie się w niedzielę 5 sierpnia, o godzinie 16. Finał rozpocznie się o godzinie 17.

Przebieg rywalizacji będzie można śledzić także w internecie za pośrednictwem facebooka (łączy nas beach soccer) oraz na youtube.

Z kolei w dniach 9-12 sierpnia rozegrane zostaną mistrzostwa Polski. W gronie kobiet rywalizować będzie 14 zespołów, w tym ekipa AP Kotwicy Kołobrzeg. Mecz o brązowy medal rozegrany zostanie w sobotę (11 sierpnia) o godzinie 13. Finał o godzinie 13.40.

W turnieju seniorów zmierzy się osiem drużyn, które rywalizować będą w dwóch grupach. Turniej zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. W poszczególnych ekipach - oprócz naszych najlepszych specjalistów od gry na plaży - grać bowiem będą czołowi plażowi piłkarze z Portugalii, Hiszpanii i Białorusi.

Mecz o trzecie miejsce odbędzie się w niedzielę (12 sierpnia) o godzinie 11. Finał o godzinie 13. Natomiast o godzinie 12 odbędzie się mecz pokazowy z udziałem między innymi gwiazd PZPN, władz samorządowych Kołobrzegu oraz Fundacji "Zwyczajnie żyć".

Kulminacją wydarzeń na kołobrzeskiej plaży będzie towarzyski dwumecz reprezentacji seniorów w beach soccer Polska - Anglia. Spotkania odbędą się 14 i 15 sierpnia. Wtorkowy mecz rozpocznie się o godzinie 18, środowy rewanż o godzinie 12.

Spotkania reprezentacji Polski z Anglią oraz finałowe mecze mistrzostw Polski seniorek i seniorów relacjonowane będą na sportowych kanałach Polsatu.

- To co się odbędzie w Kołobrzegu nie ma swojego odpowiednika nigdzie w Europie. To jedyna tak duża impreza, podczas której rywalizować w beach soccera zarazem będą seniorzy, seniorki i młodzieżowcy. A na deser czekać nas będzie reprezentacyjny dwumecz - dodaje Filip Skowron, przewodniczący Komisji Piłki Plażowej Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- To będzie prawdziwe święto beach soccera. Na pewno nikt na kołobrzeskiej plaży nie będzie się nudził. Jeszcze raz zapraszam na przygotowane przez nas imprezy - dodał Bednarek.

Organizatorami są PZPN, ZZPN oraz miasto Kołobrzeg.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Kobiety

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok