Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego ZZPN rozpoczyna unikalny w skali kraju projekt edukacyjny. W Centrum Kształcenia Sportowego przy ul. Rydla w Szczecinie szkolić będziemy przyszłych trenerów oraz sędziów piłkarskich. Zaczynamy od uczniów pierwszej klas Liceum Ogólnokształcącego o profilu piłka nożna. W tym roku szkolnym uczniowie przejdą kurs sędziego klubowego. Wykłady prowadzić będzie sędzia ZZPN Tomasz Wilkanowski.

- W porozumieniu i we współpracy z Zachodniopomorskim Związkiem Piłki Nożnej otwieramy całkiem nowy kierunek. Do młodzieży wychodzimy z kompleksową ofertą. Wiadomo, że nie każdy z młodych piłkarzy zostanie zawodowym piłkarzem. Nasz szkoła proponuje uczniom możliwość zdobycia umiejętności, które po ukończeniu u nas nauki pozwolą im w innym zakresie pracować w futbolu. Nasi absolwenci zdobędą umiejętności pozwalające być trenerem piłkarskim, sędzią piłkarskim oraz fizjoterapeutą.– mówi Maciej Parobczy, dyrektor Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie.

Podczas nauki uczniowie będą mieli możliwość ukończyć między innymi kurs sędziego klubowego, kurs sędziego PZPN oraz kurs trenerski UEFA C. Wykładowcami będą specjaliści z ZZPN. Ponadto w klasach czwartych uczniowie będą uczestniczyli w stażach trenerskich koordynowanych przez ZZPN.

- Zależy nam, żeby młodzieży zainteresowanej piłką nożną stworzone były jak najlepsze warunki do rozwijania swojej pasji. Wiadomo, że nie każdy może zostać profesjonalnym piłkarzem, ale każdy może znaleźć sobie miejsce w sporcie i w przyszłości pracować w piłce nożnej w różnym charakterze. Dzięki współpracy z CKS powinno przybyć trenerów i sędziów piłkarskich Współpraca z tą szkołą to dla nas novum, ale nie boimy się wyzwań i nowych inicjatyw. Wiele z nich okazuje się trafnych, o czym świadczy fakt, że nasze pomysły znajdują naśladowców w innych związkach w kraju. Mam nadzieję, że podobnie będzie i tym razem - mówi Jan Bednarek, prezes ZZPN.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok