Blisko stu uczestników zgromadziły warsztaty szkoleniowe, które prowadził trener Marek Wanik, na co dzień pracujący w DFB

- To nie tylko dla mnie ogromny autorytet z zakresu szkolenia dzieci i młodzieży. Przyznam, że jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy trenera Marka Wanika. Podczas wykładów padały same konkrety, było dużo szczegółów, podpartych badaniami. Trener chętnie i wyczerpująco odpowiadał na pytania, a w przerwach przysłuchiwał się jakie mamy wątpliwości i chętnie włączał się do dyskusji. Naprawdę wielki szacunek – przyznał Jakub Śpiegowski, jeden z trenerów biorących udział w szkoleniu. Jego przemyślenia dotyczące między innymi tego ostatnich warsztatów można przeczytać na prowadzonej przez niego stronie: www.pilkanoznadladzieci.pl. Polecamy.

Warsztaty rozpoczęły się od przedstawienia przez Marka Safanowa (specjalisty PZPN do spraw rozwoju piłki amatorskiej w województwie zachodniopomorskim) najważniejszych założeń oraz kryteriów programu certyfikacji PZPN.

- Nadarzyła się świetna okazja do wspólnej dyskusji, która pozwoliła rozwiać szereg wątpliwości oraz wstępnie przygotować administratorów szkółek piłkarskich do podjęcia pierwszych kroków celem uzyskania gwiazdki PZPN – podsumowuje Safanów.

Główne założenia programu certyfikacji zrobiły duże wrażenie na Marku Waniku, który w płynny sposób przeszedł do części szkoleniowej. Podczas wykładu, urodzony w Sosnowcu szkoleniowiec, zgłębiał tajniki szkolenia piłkarskiego dzieci. - Wanik przedstawił innowacyjne spojrzenie na postrzeganie rozwoju dzieci, w sposób bardzo wielowymiarowy – dodał Safanów.

Dopełnieniem spotkania była część praktyczna, podczas której Wanik, przy asyście trenerów MAMO, zaprezentował popularne środki treningowe w nowych dotąd nieznanych modyfikacjach.

Oczywiście nie zabrakło także wspólnych zdjęć oraz kuluarowych dyskusji.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Kobiety

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok