Zachodniopomorski Związek
Piłki Nożnej

W niedzielę reprezentacja ZZPN w ostatnim meczu turnieju UEFA Regions Cup zremisowała z Wielkopolskim ZPN 2:2 (2;1). W drugim wczorajszym spotkaniu Kujawsko-Pomorski ZPN pokonał Pomorski ZPN 3:1 (2:0).

Awans do finałowego turnieju wywalczyła reprezentacja Kujawsko-Pomorskiego ZPN.

Choć spotkania odbywały się w upalnej pogodzie rozgrywane były w zaskakująco wysokim tempie. Warto dodać, że dla wszystkich zespołów było to trzecie spotkanie w ciągu trzech dni.

Najlepszym bramkarze turnieju uznano Pawła Laskowskiego z Kujawsko-Pomorskiego ZPN. Najlepszym zawodnikiem był Ada Ładziak z ZZPN, a królem strzelców został Łukasz Witucki z Kujawsko-Pomorskiego ZPN.

UEFA Regions Cup jest turniejem dla piłkarzy, którzy nigdy nie podpisali profesjonalnego kontraktu. Zwycięzca ogólnopolskich rozgrywek awansuje do europejskich rozgrywek. W środę odbył się finał rozgrywek 2017/19. Ekipa Dolnośląskiego ZPN pokonała w nim Bawarię 3:2.

- Gratuluję wszystkim uczestnikom imprezy. Pogoda dała się wszystkim mocno we znaki, dlatego z tym większą przyjemnością obserwowaliśmy wielkie zaangażowanie piłkarzy. Zwycięzcą życzę najpierw sukcesu w finale ogólnopolskim, a następnie sukcesu w europejskich rozgrywkach. Wszystkim życzę też, aby zostali profesjonalnymi piłkarzami – mówił na zakończenie imprezy Waldemar Echaust, wiceprezes ZZPN.

Niebawem na stronie ZZPN zamieścimy link do zdjęć z ostatniego dnia turnieju.

Końcowa tabela

1. Kujawsko-Pomorski ZPN 7 6 : 1

2. Zachodniopomorski ZPN 5 3 : 2

3. Wielkopolski ZPN 4 5 : 5

4. Pomorski ZPN 0 1 : 7

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Kobiety

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

 

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok