W Kołobrzegu zakończyły się mistrzostwa Polski w beach soccera. Najlepszą drużyną okazał się KP Łódź, który po bardzo emocjonującym finale pokonał BSC Boca Gdańsk 3:2 (1:0, 2:0, 0:2). Trzecie miejsce zdobyła Silesia C10 Zgierz, która w meczu o brąz pokonała Team Słupsk Adkonis Kwakowo 7:4.

- Pod każdym względem była to udana impreza. Spotkania stały na wysokim poziomie, były widowiskowe, a liczna obecność kibiców na trybunach była najlepszym dowodem na to, że plażowa piłka nożna jest atrakcyjna dla widzów. Ważne, że dopisała też pogoda. To już kolejny raz najlepsze zespoły w Polsce spotkały się w Kołobrzegu. Jestem przekonany, że ta impreza na stałe wpiszę się w kalendarz imprez organizowanych przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej – powiedział Jan Bednarek, wiceprezes PZPN.

Królem strzelców w turnieju seniorów został Marian Maciusa (Silesia C10 Zgierz) – 11 bramek. Najlepszego bramkarza wybrano Elliota Mounouda (KP Łódź), a za najlepszego zawodnika uznano Filipa Gaca (KP Łódź).

Klasyfikacja końcowa MP Seniorów:

 1. KP Łódź
 2. BSC Boca Gdańsk
 3. Silesia C10 Zgierz
 4. Team Słupsk Adkonis Kwakowo
 5. Tonio Team Sosnowiec
 6. BSCC Łódź
 7. Hemako Sztutowo
 8. FBS Kolbudy

Przed rozegraniem finałowego spotkania odbył się mecz pokazowy między innymi z udziałem działaczy PZPN i władz samorządowych Kołobrzegu. Zabawa była przednia, uczestnikom nie można było odmówić ambicji, nie brakowało też efektownych bramek.

- Wynik nie był istotny. Było natomiast sporo śmiechu i dobrej zabawy. Dla nas najważniejsze jednak, że uczestnicy turnieju bardzo pozytywnie wypowiadali się o organizacji całej imprezy. Jestem przekonany, że tygodniowe zmagania uatrakcyjniły też wczasowiczom pobyt nad morzem – podsumował Filip Skowron, przewodniczący Wydziału ds. piłki plażowej PZPN.

Natomiast w sobotę rywalizację ukończyły kobiety. Tytuł mistrzyń Polski również przypadł w udziale drużynie z Łodzi. W finale zespół Lady Grembach Łódź zmierzył się z UKS Sparta Daleszyce. W podstawowym czasie gry był remis 4:4. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcie, ale w rzutach karnych łodzianki okazały się skuteczniejsze wygrywając 3:1. W spotkaniu o trzecie miejsce ISD-UJD Częstochowa pokonały Pogoń Tczew 4:3.

Królową strzelców została Justyna Wójcik (ISD-UJD Częstochowa), najlepszą bramkarką wybrano Patrycję Zawłocką (UKS Sparta Daleszyce), a za najlepszą zawodniczkę uznano Kingę Kurak (Lady Grembach Łódź).

Klasyfikacja końcowa MP Kobiet:

 1. Lady Grembach Łódź
 2. UKS Sparta Daleszyce
 3. ISD-UJD Częstochowa
 4. KS Pogoń Tczew
 5. BS Pogoń SAN Profart Lejdis
 6. Red Devils Ladies Chojnice
 7. KS Zamłynie ZA Kombud S.A.
 8. BPAP Marcus Gdynia

Na plaży w Kołobrzegu rozgrywki toczyły się przez cały tydzień. Od poniedziałku do środy rywalizowali młodzieżowcy.

Przypomnijmy, że tytuł młodzieżowych mistrzostw Polski zdobyli piłkarze Hemako Sztutowo, którzy w finale pokonali Tonio Team Sosnowiec 7:2. Tym samym ekipa ze Sztutowa zrewanżowała się finałowym rywalom za porażkę w meczu grupowym, w którym Tonioo wygrało 4:3.

Trzecie miejsce zdobył KP Łódź, który w meczu o brąz pokonał UKS Milenium Gliwice aż 11:2.

Królem strzelców został Krzysztof Sut (KP Łódź) – 11 bramek. Najlepszego bramkarza wybrano Macieja Ranoszka (Hemako Sztutowo), a za najlepszego zawodnika uznano Dawida Kiełczyńskiego (Hemako Sztutowo).

Klasyfikacja końcowa:
 1. Hemako Sztutowo
 2. Tonio Team Sosnowiec
 3. KP Łódź
 4. UKS Milenium Gliwice
 5. Team Słupsk Adkonis Kwakowo
 6. BSC Pro-Fart SAN AZS Głowno
 7. BSC Grembach Łódź
 8. Dragon Bojano

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Kobiety

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok