Zachodniopomorski Związek
Piłki Nożnej

W czwartek odbyła się wideokonferencja prezesa ZZPN Jana Bednarka z przedstawicielami klubów IV ligi.

- Chcieliśmy poznać zdanie działaczy na temat rozgrywek, terminarza spotkań oraz liczby drużyn w IV lidze w kolejnych sezonach. Jako związek nie chcemy niczego klubom narzucać, wsłuchujemy się w opinie i wychodzimy im naprzeciw. W przypadku, gdy nie było jednomyślności zarządziliśmy głosowanie – mówi Jan Bednarek.

Ustalono, że w sezonie 2020/21 rozegrane zostaną dwie pełne rundy. Pod rozwagę brana była propozycja, aby po rozegraniu pierwszej rundy dokonać podziału tabeli na dwie grupy, mistrzowską i spadkową. Przyjęcie takiego wariantu oznaczałoby zmniejszenie liczby kolejek w całym sezonie z 42 do 30 lub 31. W głosowaniu pomysł przepadł.

Działacze wypowiadali się też na temat liczby zespołów w IV lidze w kolejnych dwóch sezonach. Ustalono, że w sezonie 2021/22 rywalizować będzie 20 zespołów. Dopiero w sezonie 2022/23 IV liga powróci do rywalizacji z udziałem 18 drużyn.

Przedstawiciele klubów zwrócili się także z prośbą, aby w tym roku wydłużyć okres grania aż do połowy grudnia. W ostatnich latach pozwalały na to warunki atmosferyczne. Argumentowano, że dzięki rozegraniu kolejek ligowych w grudniu uniknie się konieczności wyznaczania wiosną kolejek ligowych w środku tygodnia. Związek uwzględni tą propozycję w terminarzu rozgrywek. Grudniowe kolejki będą rozegrane w przypadku odpowiednich warunków atmosferycznych.

Zapoznano także działaczy z aktualnymi wytycznymi związanymi z pandemią obowiązującymi gospodarzy przy organizacji spotkań ligowych.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Kobiety

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

 

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok