Zachodniopomorski Związek
Piłki Nożnej

W piątek 7 kwietnia 2017 roku odbyło się w siedzibie ZZPN w Szczecinie zebranie sprawozdawcze działającego przy Zachodniopomorskim Związku Piłki Nożnej „Klubu Seniora" w którym uczestniczyło 30 członków. Okazją do spotkania było podsumowanie pierwszego roku działalności oraz zbliżające się Święta Wielkanocne. Zebranie otworzył i przywitał wszystkich zebranych prezes klubu Ryszard Fabiniak. Pod nieobecność prezesa ZZPN Jana Bednarka, związek reprezentował wiceprezes Henryk Wawrowski.

NR 1 1
Spotkanie rozpoczęło się od miłego akcentu. Na wniosek Komisji d/s Odznaczeń „Klubu Seniora” Polski Związek Piłki Nożnej uchwałą z dnia 15 marca 2017 roku przyznał zasłużonym członkom naszego klubu wysokie odznaczenia. Srebrnym medalem "Za Wybitne Osiągnięcia Dla Rozwoju Piłki Nożnej" został odznaczony nestor piłkarstwa szczecińskiego, członek honorowy naszego klubu 97-letni trener Stefan Żywotko. Co ciekawe niedawno obchodziliśmy 90-lecie powstania ligi piłkarskiej w Polsce a trener Stefan Żywotko jest starszy od niej o 7 lat! Taki sam medal otrzymał wiceprezes naszego klubu Czesław Giergiel. Brązowym medalem "Za Wybitne Osiągnięcia Dla Rozwoju Piłki Nożnej" został odznaczony pierwszy reprezentant Polski ziemi szczecińskiej Teodor Jabłonowski, który grał w reprezentacji Polski juniorów w 1955 roku. Honorowe Odznaki PZPN otrzymali: złote: Jan Małkowski i Jerzy Wolny; srebrne: Zbigniew Długosz, Jerzy Jatczak, Bogdan Łopaciński, Jan Patraś, Edward Sosnowski i Henryk Waliłko; brązową: Wiesław Moraś. Odznaczenia pod nieobecność prezesa Jana Bednarka, wręczał Członek Honorowy PZPN Henryk Wawrowski. Jako ciekawostkę można dodać, iż rozpoczynając karierę piłkarską Henryk Wawrowski pobierał lekcje od trenera Stefana Żywotko, teraz po 55-latach ten sam Henryk wręczał srebrny medal PZPN "Za Wybitne Osiągnięcia Dla Rozwoju Piłki Nożnej” swojemu zasłużonemu trenerowi. Gratulacje wszystkim odznaczonym złożył również prezes Ryszard Fabiniak.
NR 2 1
Po dekoracji Ryszard Fabiniak złożył sprawozdanie z działalności klubu w minionym roku, przedstawił, co zostało zrobione i jak wygląda sytuacja finansowa, jednocześnie podziękował prezesowi ZZPN Janowi Bednarkowi za wsparcie finansowane, bez którego nie byłaby możliwa nasza działalność. Podsumowując, możemy poszczycić się m.in. tym, iż została wyprodukowana metalowa odznaka „Klubu Seniora” a także został wydany pierwszy numer klubowego "Informatora" z biogramami wszystkich członków klubu. Następnie wiceprezes d/s organizacyjnych Czesław Giergiel przedstawił plan działalności klubu na kolejny rok. W planach są m.in. jeszcze trzy wspólne spotkania: z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz dwa spotkania integracyjne przy grillu w okresie letnim. Ponadto planowany jest wyjazd na mecz reprezentacji Polski w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata!

Odznaka "Klubu Seniora"

Odznaka

Zebranie upłynęło w kameralnej, koleżeńskiej atmosferze, wszyscy wspominali dawne czasy i dyskutowano nad aktualnymi wydarzeniami ze świata piłkarskiego. Mamy nadzieję, iż uda się kontynuować wydawanie naszego "Informatora" i w kolejnych wydaniach będą nowe informacje z życia naszego klubu, ze spotkań integracyjnych oraz sylwetki kolejnych członków „Klubu Seniora”. Wychodząc ze spotkania wszyscy otrzymali "Informator" oraz klubową odznakę. Życząc wszystkim dużo zdrowia do zobaczenia na kolejnych spotkaniach.

Zarząd „Klubu Seniora”

 

Uczestnicy świątecznego spotkania w dniu 07.04.2017 r.

NR 3 1

Siedzą od lewej: Jan Patraś, Teodor Jabłonowski, Stefan Żywotko, Czesław Giergiel, Henryk Wawrowski, Stanisław Nizio, Ryszard Fabiniak, Jerzy Wolny, Jan Rola, Bogdan Łopaciński. Stoją od lewej: Tadeusz Leszczyński, Franciszek Mikucki, Zbigniew Piasecki, Lech Ziółkowski, Antoni Gitenis, Wiesław Moraś, Andrzej Ossowicz, Julian Bumbul, Jan Szydłowski, Andrzej Nożewnik, Wiesław Czyż, Jan Małkowski, Edward Sosnowski, Eugeniusz Różański, Ryszard Mizak, Henryk Waliłko, Mirosław Masicz, Jerzy Jatczak, Zbigniew Długosz, Zbigniew Niemiec.

 

 Okładka pierwszego numeru "Informatora" Informator str. tyt

 

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Kobiety

Partnerzy ZZPN

logo keeza activewear

box ambersport

mn sport logo

tymbark

zp

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok