Reprezentacja Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej z rocznika 2003 w świetnym stylu awansowała do finałowego turnieju imienia Włodzimierza Smolarka. Nasza drużyna pokonała dziś (16 maja) w Międzychodzie Wielkopolski ZPN 5:2 i na kolejkę przed zakończeniem eliminacji awansowała do finałowej imprezy, która rozegrana zostanie z Suwałkach od 25 czerwca do 1 lipca.

Nie powiodło się natomiast naszej najmłodszej kadrze. Chłopcy z rocznika 2004 po zaciętym spotkaniu przegrali w Międzychodzie z Wielkopolskim ZPN 0:1. W tej kategorii wiekowej PZPN nie organizuje finałowego turnieju.

Puchar Smolarka:

Wielkopolski ZPN od lat słynie z dobrego skautingu i świetnej pracy z młodzieżą. Dlatego pokonanie tamtejszej reprezentacji różnicą trzech bramek to bez wątpienia duże osiągnięcie podopiecznych Macieja Mateńko i Sławomira Kłosa.   

Od początku spotkanie toczyło się pod dyktando naszej drużyny. Wysoka wygrana właściwie oddaje jego przebieg.

- W pierwszej połowie rywale nie zdołali nam ani razu poważniej zagrozić. Przeważaliśmy, długo utrzymywaliśmy się przy piłce, podaniami wyprowadzaliśmy piłkę spod własnej bramki. Zaprezentowaliśmy bardzo dojrzały, jak na 13-latków, futbol – mówi trener Maciej Mateńko.

Po zmianie stron gospodarze już w pierwszej minucie zdobyli kontaktową bramkę. Wielkopolanie uwierzyli, że mogą w tym spotkaniu osiągnąć jeszcze korzystny wynik.

- Rywale się odsłonili, ruszyli zdecydowanie do przodu. Z kolei my nie zamierzaliśmy bronić skromnego prowadzenia. Akcja goniła akcję, mecz obfitował w wiele sytuacji podbramkowych i był bardzo atrakcyjny do oglądania. W tej piłkarskiej wymianie ciosów byliśmy skuteczniejsi i odnieśliśmy pewne zwycięstwo. Mamy bardzo fajną, zgraną grupę chłopców. Jestem przekonany, że nie powiedzieliśmy jeszcze w tych rozgrywkach ostatniego słowa – dodał Mateńko.

Link do zdjęć z tego spotkania (do dowolnego wykorzystania, autor Tomasz Drankowski):

https://drive.google.com/open?id=0ByKsTM1CmJ_dbXBKUUhscno4T3c

Wielkopolski ZPN – ZZPN 2:5 (0:2)

Bramki dla naszej reprezentacji zdobyli: Łuczak, Turski, Rośczak, Korczakowski oraz samobójcza.

ZZPN:  Łęgowski – Karwowski, Szyszka, Kozłowski, Radziński -  Korczakowski, M. Łęgowski, Łuczak, Srebrniak – Leśniak, Turski. Grali także: Jasiński, Ratyński, Łukasiak, Rośczak, Bałdyga, Białczyk, Kaźmierczak.

Trenerami są Maciej Mateńko oraz Sławomir Kłos. Trenerem bramkarzy jest Grzegorz Otocki, fizjoterapeutą Rafał Kościołowicz.

W drugim spotkaniu naszej grupy Pomorski ZPN pokonał Kujawsko-Pomorski ZPN 2:1.

Tabela

1. Zachodniopomorski ZPN        5             12           18:5

2. Pomorski ZPN              5             8             6:7

3. Wielkopolski ZPN        5             5             7:11

4. Kujawsko-Pomorski ZPN          5             3             5:13

W ostatnim meczu grupowym 31 maja ZZPN podejmować będzie Pomorski ZPN.

Puchar Prezesa Pomorskiego ZPN

Nasza drużyna z rocznika 2004 stoczyła w Międzychodzie bardzo zacięte spotkanie. Mecz był wyrównanym widowiskiem, oba zespoły w zarodku likwidowały akcje rywali, przez co klarowanych sytuacji do zdobycia było bardzo mało. Gospodarze rozstrzygającą akcje meczu przeprowadzili w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

- Szkoda chłopców, że przegrali w takich okolicznościach. Na pewno nie zasłużyliśmy na porażkę. W drugiej połowie arbiter nie podyktował dla nas ewidentnego rzutu karnego. Gdy po faulu usłyszeliśmy gwizdek wyznaczyliśmy chłopca do wykonywania „jedenastki”. Okazało się jednak, że arbiter „wyciągnął” przewinienie poza obręb pola karnego i podyktował rzut wolny. Szkoda. Najważniejsze jednak, że zagraliśmy dobre spotkanie i nie musimy się wstydzić naszej postawy - podsumował spotkanie trener Jarosław Włodarczyk.

Wielkopolski ZPN – ZZPN 1:0 (0:0)

ZZPN: Nordbo - Bugara, Martuszewski, Freichlich, Żolik, Kamiński, Bartkowiak, Włodarczyk, Samborski. Grali także: Antkiewicz, Jakubczyk Olszewski, Góral, Smuniewski, Albiński, Pardel.

Trenerami są Jarosław Włodarczyk oraz Robert Żolik. Trenerem bramkarzy jest Grzegorz Otocki, a fizjoterapeutą Rafał Kościołowicz.

W drugim spotkaniu tej grupy Kujawsko-Pomorski ZPN wygrał z Pomorskim ZPN 2:1

Tabela

1. Pomorski ZPN              5             12           9:3

2. Wielkopolski ZPN        5             7             6:6

3. Zachodniopomorski ZPN         5             5             6:7

4. Kujawsko-Pomorski ZPN         5             4             5:10

W ostatnim meczu grupowym 31 maja ZZPN podejmować będzie Pomorski ZPN.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Kobiety

Partnerzy ZZPN

Kipsta logo blue 11

tymbark

zp

logo ptu grey

jako

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok