20 czerwca w szkole przy ul. Hożej odbędzie się drugie w Szczecinie bezpłatne szkolenie w ramach Mobilnej AMO. Temat zajęć: „Filary szkolenia dzieci i młodzieży”.

Jak już wielokrotnie informowaliśmy Polski Związek Piłki Nożnej uruchomił nowy projekt – Mobilną Akademię Młodych Orłów. Projekt ten jest oparty na dwóch filarach: pierwszym z nich jest kształcenie trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego, drugim zaś selekcja najbardziej utalentowanych zawodników w wieku 10-13 lat.

               Trenerzy Mobilnej AMO w województwie zachodniopomorskim mieli możliwość gościć już we wszystkich 21 powiatach z tematyką pierwszego szkolenia: „Szkolenie piłkarskie dzieci, budowa treningu”. Wydarzenia te zgromadziły łącznie audytorium na poziomie 379 słuchaczy. W treningach pokazowych i grach selekcyjnych uczestniczyło blisko 700 dziewczynek i chłopców.

                Bardzo dużym optymizmem napawa fakt, iż projekt spotyka się z bardzo życzliwym i ciepłym przyjęciem ze strony szkoleniowców oraz jest wysoko oceniany pod względem merytorycznym. Liczymy, iż stanie się inspiracją do dalszego rozwoju i podnoszenia kwalifikacji trenerskich. Równie ważnym jest aspekt selekcyjny. Dotychczasowe obserwacje pokazują, iż jest wiele utalentowanych zawodniczek i zawodników, którzy zasługują na stały monitoring oraz wnikliwą analizę postępów w kwestii umiejętności piłkarskich. Niezmiernie nam miło, że prowadzone w ramach Mobilnej AMO zajęcia powodują zadowolenie i  uśmiech na twarzach dzieci i młodzieży.   

          

Wydarzenia w ramach Mobilnej AMO mają charakter cykliczny, dlatego już dzisiaj zapraszamy na bezpłatne szkolenie nr 2:  „Filary szkolenia dzieci i młodzieży”.

Data:  20 czerwiec 2018 (środa)

Miejsce: Szczecin

Część teoretyczna: ul. Hoża 6, sala konferencyjna ZCEMiP

Część praktyczna: ul. Hoża 6, boisko ZCEMiP

Czas trwania:  godz. 15.15 – 18:45

Plan szkolenia:

15.15 – 16.15  Część teoretyczna – wykład (trenerzy, nauczyciele, osoby zainteresowane)

16:30 – 17:30  Część praktyczna – trening pokazowy na wytypowanej grupie zawodników

17:30 – 17:40  Omówienie treningu

17.40 – 17:45  Wydanie materiałów szkoleniowych uczestnikom

17:45 – 18:45  Gra selekcyjna U11 (2008, 2007) oraz U13 (2006,2005)

UWAGA: osoby posiadający licencję trenerską proszone są o jej posiadanie na szkoleniu celem wprowadzenia numeru na listę obecności.

        Więcej informacji dotyczących szkoleń w ramach Mobilnego AMO na portalu www.laczynaspilka.pl  pod linkiem:

https://www.laczynaspilka.pl/akademia-mlodych-orlow,mobilne-amo-zachodniopomorskie,32304105.html  

Wydział Gier i Ewidencji informuje Kluby, że do dn. 25.06.2018r. należy obowiązkowo przesłać (wyłącznie drogą elektroniczną) ankietę zgłoszeniową do rozgrywek na sezon 2018/2019, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ankieta do pobrania - TUTAJ

W ubiegłym tygodniu w Zachodniopomorskim Związku Piłki Nożnej odbył się walny zjazd sprawozdawczy. Nadarza się zatem dobra okazja, aby podsumować pierwszą część kadencji obecnego zarządu ZZPN.

- W minionych dwóch latach Związek przeprowadził wiele inicjatyw. Które z nich uważa Pan za najważniejsze?

- Nie tylko w mojej ocenie były to kolejne udane dwa lata funkcjonowania ZZPN. Nie chciałbym w jakiś specjalny sposób wyróżniać jakiejś inicjatywy. Było ich naprawdę wiele. Na przykład przy pomocy PZPN sfinansowaliśmy zakup 6 tysięcy piłek, które trafiły do każdego klubu w całym województwie. Ponadto kluby, które zgłosiły zapotrzebowanie otrzymały bramki, tak aby ich rozmiary były zgodne z unifikacją przepisów dokonanych przez PZPN. Wszystkie kluby czwartej ligi wyposażyliśmy nieodpłatnie w profesjonalne kamery do nagrywania ligowych spotkań.

- Wiele klubów wciąż boryka się z problemami finansowymi.

- Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego pracujemy też nad tym, aby kluby ponosiły mniejsze wydatki. I tak od przyszłego sezonu kluby posiadające drużyny młodzieżowe zostaną zwolnione z opłat na rzecz ZZPN. Dotyczy to opłat za udział w rozgrywkach dziewcząt i chłopców w kategoriach: Skrzat, Żak, Orlik, Młodzik, Trampkarz, Junior Młodszy i Junior; opłat za uprawnianie i rejestrację zawodników w tych kategoriach oraz za zmiany przynależności klubowych zawodników. Część z tych opłat nie pobieramy już od ponad roku.

Z kolei od 1 stycznia 2019, decyzją Zarządu PZPN obowiązywała będzie nowa uchwała w zakresie zasad naliczania ekwiwalentów za wyszkolenie zawodników. Będzie ona zabezpieczała interes klubów, które faktycznie i w sposób wymierny szkolą dzieci i młodzież w wieku 12-23 lata.

Przy współpracy z PZPN podpisano umowę z firmą bukmacherską, dzięki której pewne środki przekazano na kluby III i IV ligi.

Pól roku temu wprowadziliśmy system Pro Junior dla klubów IV ligi, co oznacza możliwość zdobycia dodatkowych funduszy dla klubów stawiających na młodzież.

Od sezonu 2018/2019 w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu ZZPN, zwiększy się pula nagród. Zdobywca Pucharu otrzyma nagrodę w wysokości 40 tyś zł ufundowaną przez PZPN. Pokonany otrzyma 20 tyś zł. z czego 10 tyś zł od PZPN i 10 tyś zł od ZZPN

Zorganizowaliśmy kurs dla sędziów klubowych, których wyposażyliśmy w stroje i sędziowskie atrybuty. Posiadanie sędziego klubowego to dla klubów spore oszczędności. Skoro o sędziach mowa to wprowadziliśmy nowe stałe ryczałty. Dzięki temu kluby mogą z góry wyliczyć ile z budżetu pochłoną wydatki związane z obsadą sędziowską.

- W zakresie szkolenia najmłodszych sztandarowym pomysłem PZPN jest wprowadzenie Mobilnej Akademii Młodych Orłów.

- U nas Mobilne AMO wystartowało jako jedne z pierwszych w Polsce. Dzięki jego działalności nasi trenerzy dojeżdżają do zainteresowanych szkoleniowców w całym regionie. I to dwukrotnie w każdym półroczu. Z pewnością dla trenerów pracujących w tak zwanym terenie jest to duże udogodnienie. Wychodzimy naprzeciw wszystkim trenerom, którzy chcą się uczyć i podnosić swoje kwalifikacje. Regularnie organizujemy kursy szkoleniowe różnego szczebla. Przeprowadzamy konferencje i prelekcje. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że tylko dzięki ustawicznemu kształceniu jesteśmy w stanie szkolić na wysokim poziomie. Wracając do Mobilnego AMO przypomnę, że najbardziej wyróżniające się dzieci zaprosimy latem do udziału w obozie.

- Młodzieżowa piłka zawsze była pana oczkiem w głowie.

- To przyszłość naszego futbolu. Niestety, wciąż w wielu klubach dostrzegam parcie na wynik. Medale i osiągnięcia w młodzieżowym futbolu są cenne, ale tak naprawdę istotne jest ilu wychowamy ligowców i reprezentantów Polski. Ważne jest też, żeby wynik nie przesłaniał zabawy i radości, jaką powinni z uprawiania sportu czerpać najmłodsi. Akurat tu widzę zmianę na lepsze. Jestem często na meczach naszych najmłodszych piłkarzy i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem zmian, jakie dokonują się w świadomości działaczy, trenerów a także rodziców, którzy przestają wtrącać się w system szkolenia. Akademie Piłkarskie w Szczecinie, Koszalinie, Szczecinku, Kołobrzeg, Stargard, Świnoujście i innych miastach działają na coraz wyższym poziomie. Niektóre z nich to już w pełni profesjonalne ośrodki piłkarskie.

- Wyniki nie są najważniejsze, ale warto podkreślić dobrą grę reprezentacji ZZPN.

- W tym sezonie prowadzimy dwie kadry rywalizujące w rozgrywkach o puchar Kazimierza Górskiego i Kazimierza Deyny. Obie nasze drużyny awansowały do finałów mistrzostw Polski. Turniej Kazimierza Deyny odbędzie się w Policach.

- Określenie piłkarska rodzina ostatnio nabrało w ZZPN nowego wymiaru.

- Bardzo zależy mi na integracji całego środowiska piłkarskiego. W ubiegłym roku po raz pierwszy po zakończeniu rozgrywek w hali Arena zorganizowaliśmy spotkanie ze wszystkimi klubami, które wywalczyły awans. Takie wspólne spotkania zbliżają całą piłkarską rodzinę. Klubom, które awansowały w całym województwie związek zakupił komplet strojów. W mojej ocenie taka nagroda z pewnością jest lepsza od okolicznościowych pater i pucharów. Po raz czwarty przeprowadziliśmy także plebiscyt na piłkarza roku z uroczystą galą. To także scala nasze środowisko. Nasze organizacyjne motto na galę brzmi: "Od ekstraklasy do B klasy. Żeby jeszcze bardziej zbliżyć środowisko Związek zorganizował wyjazd dwoma autokarami z Koszalina i Szczecina na mecz w Poznaniu Polska- Chile.

- Piłkarską rodzinę warto scalać choćby dlatego, że działacze coraz rzadziej pojawiają się w progach ZZPN przy ul. Pocztowej.

- To znak czasu. Teraz niemal wszystko można już załatwić za pośrednictwem internetu. Idziemy z duchem czasu, biuro ZZPN także. To jest droga, którą musimy wszyscy iść, bo to ułatwienie i usprawnienie klubowej działalności. Papierkowa robota powoli odchodzi w zapomnienie. System extranet umożliwia teraz dokonanie niemal wszystkich operacji związanych z prowadzeniem klubu nie ruszając się z jego siedziby. Nasze progi są otwarte dla wszystkich działaczy. Mój gabinet także. Gdy ktoś jest w Szczecinie, proszę pamiętać, że zawsze zapraszam na kawę.

- ZZPN zajmuje się także kobiecą piłką nożną.

- Z satysfakcją stwierdzam, że kobiecy futbol poczynił ostatnio duży postęp. Mamy w niej bardzo zaangażowanych działaczy. Niewiele zabrakło aby piłkarki Olimpii zabrakło w finale PP. Szczecinianki bardzo śmiało poczynają sobie w rozgrywkach ekstraklasy. Coraz silniejsze piłkarskie kobiece ośrodki mamy w Wałczu, w Sianowie oraz w Kołobrzegu i Stargardu.

- Czy w tej beczce miodu można znaleźć łyżkę dziegciu?

- Oczywiście. I to chyba nie jedną. Nie ma tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej. Naszą podstawową bolączką jest brak obiektów na miarę XXI wieku. W tym temacie odstajemy niestety od innych Związków w Polsce. Jedynie Kołobrzeg posiada obiekt z prawdziwego zdarzenia. Ale pierwsza reprezentacja Polski na pewno tam nie zagra. Coś ruszyło się wreszcie w kwestii stadionu w Szczecinie. Z niecierpliwością czekam na wbicie pierwszej łopaty pod przebudowę obiektu imienia Floriana Krygiera. Z powodu braku odpowiednich obiektów nie mogliśmy przeprowadzić spektakularnych imprez. Ale i tak działo się sporo. Wspomnę tylko u mistrzostwach Polski w beach soccerze, Pucharze Syrenki, meczach reprezentacji Polski U 20 z Niemcami i Włochami, barażowym meczu w futsalu Polska - Węgry, czy mini mistrzostwach świata rozegranych w Szczecinku. Chylę czoła przed działaczami, którzy współuczestniczyli w organizacji tych bardzo wysoko ocenianych wydarzeń. Bez ich pomocy i zaangażowanie nie udałoby się przeprowadzić je na tak wysokim poziomie.

- Na budowę nowych obiektów Związek nie ma raczej dużego wpływu. Ale co jeszcze chciałby Pan polepszyć w ZZPN?

- W futsalu mamy Pogoń 04 i nic więcej, żadnego zaplecza w niższych ligach. To na pewno można byłoby zmienić. Na kuriozum zakrawa fakt, że beach soccerze szczecinianie grają w łódzkich klubach. Leżmy nad morzem, mamy piękne plaże, a nie mamy żadnej drużyny plażowej. Na pewno przydałby się też drugi, oprócz Pogoni Szczecin, silny klub grający na zapleczu ekstraklasy. Żałuję, że do II ligi raczej nie zdoła awansować Świt Skolwin, bo to młody zespół prowadzony przez ambitnego trenera Pawła Ozgę.

- Związek swoją działalność opiera się na pracy wielu osób.

- Oczywiście. Mam przyjemność bardzo blisko współpracować z członkami Zarządu. Wszyscy pracujemy wspólnie na rzecz rozwoju piłki nożnej całego naszego województwa. Przy okazji chciałbym im wszystkim serdecznie podziękować za zaangażowanie. Choć wielokrotnie spieraliśmy się na różne tematy, to naszym celem nadrzędnym zawsze jest dobro piłki nożnej w całym województwie. Zawsze przy takich okazjach podkreślam, że najważniejsi są działacze, często całkiem anonimowi, funkcjonujący w tak zwanym regionie. Bez ich zaangażowania nie byłoby futbolu. Dziękuje im bardzo za waszą pracę i poświęcenie na rzecz piłki nożnej.

Piłkarze Bałtyku Koszalin zwycięzcami Pucharu Polski ZZPN. W finałowym spotkaniu rozegranym w Kołobrzegu pokonali 1:0 Kotwicę.

Faworytem spotkania byli gospodarze. Choćby z tego względu, że Kotwica gra w trzeciej lidze, a Bałtyk jest czwartoligowcem. Za Kotwicą przemawiał też atutu własnego boiska. Spotkanie było wyrównane, ale więcej dogodnych okazji do zdobycia bramki stworzył Bałtyk. Jedyną bramkę zdobył Krazue w 78 minucie spotkania.

Mecz miał uroczystą oprawę, godną finałowego spotkania. Po jego zakończeniu na szyjach piłkarzy zawisły okolicznościowe medale. Następnie już na środku boiska przy wystrzelonych konfetti prezes ZZPN Jan Bednarek przekazał na ręce kapitana Bałtyku okazały puchar.

Zwycięstwo ma wymiar nie tylko sportowy i emocjonalny, ale także ekonomiczny, bo PZPN przeznaczył dla wygranych 30 tysięcy złotych. Natomiast Kotwica za dojście do finału uhonorowana została 10-tysięczną nagrodą, ufundowaną przez ZZPN.

W przyszłym sezonie zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 40 tysięcy złotych.

- Zależy nam, żeby pucharowe rozgrywki miały wysoką renomę. Mam nadzieję, że Bałtyk godnie będzie reprezentował ZZPN w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym i pójdzie w ślady Błękitnych Stargard, którzy niedawno byli rewelacją rozgrywek - dodał Jan Bednarek


W związku z zapytaniami, WGiE ZZPN przypomina, że zgodnie z Uchwałą Zarządu ZZPN z dnia 15.12.2017 roku, zmienia się nazewnictwo rozgrywek mistrzowskich od sezonu 2018/2019, jak niżej.

1. Uchwała o dostosowaniu nazewnictwa klas rozgrywkowych w ZZPN i KOZPN zgodnie z § 2 ust.3 lit. b uchwały nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku(z póżn.zm.) Zarządu PZPN o organizacji rozgrywek.

W związku z powyższym system rozgrywek w sezonach 2018/2019 i 2019/2020 będzie przedstawiał się następująco:

W sezonie 2018/2019 rozgrywki w ZZPN i KOZPN rozgrywane będą pod nazewnictwem: IV liga , Klasa okręgowa (Szczecińska i Koszalińska), A klasy (po 2 gr. w ZZPN i KOZPN), B klasy (6 gr. ZZPN, 4 gr. KOZPN), C Klasy( ilość grup wg. zgłoszeń)

W sezonie 2019/2020 rozgrywki w ZZPN i KOZPN rozgrywane będą w następujących szczeblach rozgrywkowych: IV liga, Klasa Okręgowa( Szczecin - 2 grupy, Koszalin - 2 Grupy), A Klasa ZZPN - 6 grup, B klasa ZZPN - 5-6 grup, A i B klasa KOZPN do decyzji KOZPN.

Reprezentacja Argentyny zdobyła złoto w mini mistrzostwach świata organizowanych przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej. W imprezie rozegranej w Szczecinku wzięło udział 320 młodych piłkarzy. Turniej stanowił finałowe zmagania rozgrywek orlika starszego E 1 rocznik 2007-08.

Reprezentacja Argentyny to Akademia Piłkarska Pogoń Szczecin. Trzeba przyznać, że młodzi portowcy zdominowali imprezę. W sumie rozegrali siedem spotkań, wygrali wszystkie nie tracą w nich nawet bramki.

- W tym wieku wyniki są sprawą drugorzędną. Po czołowych drużynach widać było solidną trenerską rękę. Wszyscy uczestnicy imprezy przeżyli wspaniałe chwile, które na długie lata pozostaną w ich pamięci. Chłopcy mogli skonfrontować swoje umiejętności, mniejsze kluby miały okazje zmierzyć się z większymi. Na pewno w przyszłości będziemy chcieli przeprowadzać więcej tego typu imprez - podsumował turniej Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Zmaganiom młodych piłkarzy przyglądała się rzesza kibiców, działaczy oraz władze samorządowe Szczecinka.

Związek ufundował wszystkim zespołom komplety strojów piłkarskich w narodowych barwach. Dzięki temu młodzi piłkarze identyfikowali się z gwiazdami poszczególnych reprezentacji.

- Atmosfera była wspaniała. Chłopcy walczyli z całych sił, na pewno wśród nich było wielu utalentowanych zawodników, którzy mają możliwości osiągnąć wiele w piłce nożnej. Boiska były świetnie przygotowane, a impreza została doskonale przygotowana i przeprowadzona - mówi Henryk Wawrowski, wicemistrz olimpijski z Montrealu.

Jako, że turniej odbywał się w Dzień Dziecka każda drużyna otrzymała okazałą pakę ze słodyczami ufundowanymi przez firmę Dobosz. Każdy uczestnik imprezy miał zapewniony ciepły posiłek i napoje.

Turniej o mały włos nie storpedowała pogoda. Po rozegraniu pierwszych meczów pucharowych nad Szczecinkiem przeszła potężna ulewa. Imprezę trzeba było przerwać, ale po godzinie boiska ponownie nadawały się do gry.

Czarnym koniem imprezy okazała się Polska, czyli ekipa Pogoni Prawobrzeże. Chłopcy z filii Pogoni znajdującej się na prawym brzegu Szczecina byli bardzo blisko wywalczenia awansu do finału imprezy. W półfinale dopiero rzutami karnymi przegrali z Francją, czyli faworyzowanym zespołem FASE. W finale FASE przegrało 0:1 Pogoni. Grono medalistów uzupełniła Tunezja, czyli FA z Myśliborza.

Wyróżnienia indywidualnie:

Tristan Podobas (AP Pogoń Szczecin) – najlepszy strzelec (13 bramek),

Bartosz Kuśmierczyk (AP Pogoń Szczecin) – najlepszy piłkarz

Cypriana Nowotarskiego (Prawobrzeże Szczecin) – najlepszy bramkarz

Wyróżnionych uhonorowano statuetkami

Komplet wyników:

Grupa A

  Nazwa 1 2 3 4 Punkty Bramki Miejsce
1 ROSJA (UKS Chrobry Drzonowo) X 2:0 0:3 0:0 4 2-3 III
2 ARABIA SAUDYJSKA (AS Zryw Kretomino) 0:2 X 0:4 1:2 0 1-8 IV
3 EGIPT (Sparta Gryfice) 3:0 4:0 X 1:1 7 8-1 I
4 URUGWAJ (AP Fair Play Pyrzyce) 0:0 2:1 1:1 X 5 3-2 II


Grupa B

  Nazwa 1 2 3 4 Punkty Bramki Miejsce
1 PORTUGALIA (Arkonia Szczecin) X 4:0 3:0 9:0 9 16-0 I
2 HISZPANIA (UKS Unia Białogard) 0:4 X 5:1 7:0 6 12-5 II
3 MAROKO (UKS Żukowo) 0:3 1:5 X 1:0 3 2-8 III
4 IRAN (AP Mielno) 0:9 0:7 0:1 X 0 0-17 IV


Grupa C

  Nazwa 1 2 3 4 Punkty Bramki Miejsce
1 FRANCJA (FASE Szczecin) X 3:0 5:0 3:0 9 11-0 I
2 AUSTRALIA (GLKS Pomorzanin Sławoborze) 0:3 X 2:0 2:0 6 4-3 II
3 PERU (Arkonia II Szczecin) 0:5 0:2 X 0:2 0 0:9 IV
4 DANIA (AP Baltica Świnoujście) 0:3 0:2 2:0 X 3 2-5 III


Grupa D

  Nazwa 1 2 3 4 Punkty Bramki Miejsce
1 ARGENTYNA (AP Pogoń Szczecin) X 3:0 9:0 8:0 9 20-0 I
2 ISLANDIA (AP Reissa Szczecinek) 0:3 X 4:0 2:0 6 6-3 II
3 CHORWACJA (AP Gavia Choszczno) 0:9 0:4 X 1:0 3 1-13 III
4 NIGERIA (AP Kotwica Kołobrzeg) 0:8 0:2 0:1 X 0 0-11 IV

Grupa E

  Nazwa 1 2 3 4 Punkty Bramki Miejsce
1 BRAZYLIA (Chemik Police) X 0:0 1:0 0:1 4 1-1 III
2 SZWAJCARIA (KS Pogoń Połczyn Zdrój) 0:0 X 3:0 0:1 4 3-1 II
3 KOSTARYKA (AP Drawsko Pomorskie) 0:1 0:3 X 1:5 0 1-9 IV
4 SERBIA (AP Pogoń II Szczecin) 1:0 1:0 5:1 X 9 7-1 I


Grupa F

  Nazwa 1 2 3 4 Punkty Bramki Miejsce
1 NIEMCY (KKPN Bałtyk Koszalin) X 6:0 2:1 6:0 9 14-1 I
2 MEKSYK (Światowid 63 Łobez) 0:6 X 0:3 5:2 3 5-11 III
3 SZWECJA (MUKS Orzeł 2010 Wałcz) 1:2 3:0 X 4:1 6 8-3 II
4 KOREA POŁUDNIOWA (Iskierka Szczecin) 0:6 2:5 1:4 X 0 3-15 IV


Grupa G

  Nazwa 1 2 3 4 Punkty Bramki Miejsce
1 BELGIA (AP Szczecinek) X 6:0 2:0 2:0 9 10-0 I
2 PANAMA (UKS Dębno) 0:6 X 1:4 1:0 3 2-10 III
3 TUNEZJA (FA Myślibórz) 0:2 4:1 X 1:0 6 5-3 II
4 ANGLIA (MKS Olimp Złocieniec) 0:2 0:1 0:1 X 0 0-4 4


Grupa H

  Nazwa 1 2 3 4 Punkty Bramki Miejsce
1 POLSKA (Prawobrzeże Szczecin) X 1:0 0:1 1:1 4 2-2 II
2 SENEGAL (Arkadia Malechowo) 0:1 X 0:7 2:2 1 2-10 IV
3 KOLUMBIA (Salos Szczecin) 1:0 7:0 X 2:2 7 10-2 I
4 JAPONIA (Football Arena Szczecin) 1:1 2:2 2:2 X 3 5-5 III

                            W fazie pucharowej turnieju, padły następujące rezultaty:

            W 1/8 finału (drukowanymi literami napisane są zespoły, które wygrały swoje pojedynki):

            EGIPT – Hiszpania 2:0, FRANCJA – Islandia 1:0, Serbia – SZWECJA 0:2, Belgia – POLSKA 0:0, seria rzutów z punktu karnego 4:5, PORTUGALIA – Urugwaj 1:0, ARGENTYNA – Australia 5:0, NIEMCY – Szwajcaria 4:0 i Kolumbia – TUNEZJA 1:1, seria rzutów z punktu karnego 3:4.

            W 1/4 finału:

            Egipt – FRANCJA 0:2, Szwecja – POLSKA 0:0, seria rzutów z punktu karnego 4:5, Portugalia – ARGENTYNA 0:2 i Niemcy – TUNEZJA 1:1, seria rzutów z punktu karnego 3:4.

            W 1/2 finału:

            FRANCJA – Polska 1:1, seria rzutów z punktu karnego 5:4 i ARGENTYNA – Tunezja 2:0.

            Mały finał: Polska – TUNEZJA 0:2.

            Duży finał: Francja – ARGENTYNA 0:1.

           

Wydział Gier i Ewidencji ZZPN informuje, że Finał Pucharu Polski ZZPN odbędzie się dnia 6 czerwca 2018 (środa) o godz. 18:00, na boisku im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu.


Finał Pucharu Polski ZZPN

Kotwica Kołobrzeg - Bałtyk Koszalin

Kołobrzeg, dn. 06.06.2018 (środa)

godz. 18:00

 

Reprezentacja z rocznika 2003 rywalizująca o puchar Kazimierza Deyny przypieczętowała dziś awans do finałowego turnieju. W Ustroniu Morskim nasza drużyna nie dała szans reprezentacji Pomorskiego ZPPNN wygrywając 4:1. Nasza drużyna już wcześniej zapewniła sobie awans, dlatego w ostatnich dwóch meczach trenerzy mieli okazję przetestować kilku nowych zawodników.

Warto dodać, że nasi piłkarze wygrali wszystkie spotkania eliminacyjne. Bilans bramkowy 30:5 dobrze oddaje przewagę reprezentacji ZZPN nad resztą stawki. Młodzieżowa piłka jest nieprzewidywalna, ale śmiało można stwierdzić, że nasza ekipa będzie głównym faworytem finałowego turnieju, który odbędzie się w Będzinie 2-8 lipca,

Zachodniopomorski ZPN - Pomorski ZPN 4:1

Bramki dla ZZPN zdobyli: Nachurny, Leśniak x2, Bąk.

ZZPN: Ł. Łęgowski – Blesiński, Szynkielewicz, Stachnik, Bąk, Roszczyk, Kapela, Sujecki, Uznar, Rośczak, Kośmider, Leśniak, Karwowski, Gumieniczuk, Kozłowski, Szulc, Rapita, Nachurny

Trenerami są: Maciej Mateńko UEFA A (Fotball Academy Szczecin), Piotr Łęczyński UEFA A (AP Pogoń Szczecin), Mateusz Kaźmierczak UEFA A (Bałtyk Koszalin). Trener bramkarzy: Grzegorz Otocki (AP Pogoń Szczecin). Kierownik reprezentacji ZZPN: Mirosław Masicz, Opieka medyczna: Rafał Kościołowicz. Trener koordynator: Marek Safanów

Ogromne emocje towarzyszyły spotkaniu młodszych reprezentacji z rocznika 2004 rywalizujących o awans do turnieju o puchar Kazimierza Górskiego. Nasza drużyna musiała co najmniej zremisować. I tak też się stało, choć rywale byli blisko odniesienia zwycięstwa. Nasza drużyna stworzyła sobie kilka wyśmienitych okazji, ale piłka do bramki wpadła dopiero w samej końcówce i to po samobójczym trafieniu rywala.

Reprezentacja ZZPN awansowała z drugiej pozycji w grupie. Finałowy turniej rozegrany zostanie w Policach.

Zachodniopomorski ZPN - Pomorski ZPN 1:1

Bramka dla ZZPN padła po samobójczym trafieniu.

ZZPN: Wojtasiak – Szulc, Kukułka, Łyczek, Kaliński, Wnorowski, Paterek, Sumiński, Martuszewski, Bugara, Włodarczyk, Żolik, Albiński, Szwejda, Jakubczyk, Samborski, Glama, Frelich.

Trenerami są: Sławomir Kłos UEFA B (Fotball Academy Szczecin), Przemysław Jasiński UEFA B (AP Pogoń Szczecin), Łukasz Korszański UEFA A (Bałtyk Koszalin). Trener bramkarzy: Grzegorz Otocki (AP Pogoń Szczecin). Kierownik reprezentacji ZZPN: Mirosław Masicz. Opieka medyczna: Rafał Kościołowicz. Trener koordynator: Marek Safanów.

Z głębokim smutkiem informujemy, że w piątek 25 maja zmarł ŚP Stefan Pawlak, były wieloletni członek zarządu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Pogrzeb odbędzie się w piątek, 1 czerwca, o godzinie 14 na Cmentarzu Centralnym. Wcześniej, o godzinie 11.30 w kościele garnizonowym, przy Placu Zwycięstwa, odprawiona zostanie za zmarłego msza święta.

Śmierć Stefana Pawlaka to ogromna strata dla całego zachodniopomorskiego sportu. Był wielkim pasjonatem sportu, zawsze bardzo zaangażowanym na rzecz rozwoju wielu dyscyplin, zwłaszcza futbolu i piłki ręcznej.

Stefan Pawlak swoją działalnością przyczynił się między innymi do rozwoju ZZPN. W naszym związku pełnił między innymi funkcję koordynatora.

Był aktywnym działaczem Zachodniopomorskiego Związku Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizyczne. Przez kilka lat był kierownikiem Biura Sportu zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego

Był bardzo lubiany, z łatwością nawiązywał kontakt, uśmiechnięty, pełen energii i pozytywnego nastawienia do świata.

Rodzinie Stefana Pawlaka oraz jego bliskim składamy wyrazy szczerego współczucia.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

 

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.