WGiE informuje, że decyzją Zarządu ZZPN została wprowadzona zmiana w Regulaminie Rozgrywek Mistrzowskich na sezon 2018/19 w par. 19 ust. 1 lit. c oraz h. 

Zmiany precyzują Zasady Awansów i Spadków z Klasy Okręgowej Szczecińskiej oraz Klasy A płn/płd. 

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami w zakładce Rozgrywki -> Regulaminy Rozgrywek.

KOMUNIKAT KOMISJI LICENCJONOWANIA I KSZTAŁCENIA TRENERÓW ZZPN.

W związku z rozpoczynającym się nowym sezonem rozgrywkowym 2018/2019 przypominamy wszystkim Klubom, Sędziom oraz Trenerom prowadzącym poszczególne zespoły w rozgrywkach mistrzowskich pod egidą ZZPN o obowiązku posiadania odpowiedniej i ważnej licencji trenerskiej wg wytycznych PZPN. Wszystkie informacje związane z kwalifikacjami i procedurą licencjonowania Trenerów znajdziecie na stronie ŁNP w zakładce TRENER…

TRENERZE !!! SPRAWDŹ SWOJE KWALIFIKACJE I WAŻNOŚĆ LICENCJI W ZAKŁADCE –> ZNAJDŹ TRENERA

 

Licencje KS.ZZPN

LICENCJE TR 18.19

LICENCJE TR 2018 19

image

Ostateczne terminarze kategorii Skrzat G, Żak F, Orlik E2, E1 do pobrania:

Wydział Gier i Ewidencji ZZPN przypomina o procesie obsługi systemu Extranet przez Kluby, celem rejerstracji zawodników, uprawnień, wprowadzaniu terminarza oraz transferów.

W związku z powyższym zostały przygotowane pomocne filmy instruktażowe dostępne poniżej oraz w zakładce Extranet.


1. uzupełnienie terminarza rozgrywek

2. jak uprawnić zawodnika na nowy sezon

3. jak dodać nowego zawodnika do systemu

4. transfer krajowy zawodnika

5. transfer zagraniczny zawodnika

 

W przygotowaniu powyższych materiałów brał udział klub Czarni 44 Szczecin, za co serdecznie dziękujemy.

image

 

Z wielką przyjemnością przekazujemy na Państwa ręce informator dotyczący rozgrywek dzieci ZZPN (kategorie: G,F,E). Wszystkim zespołom życzymy owocnego i przepełnionego radością czasu podczas rozgrywek.

"Pierwsza piłka" INFORMATOR PDF

POKAZ SLAJDÓW "Pierwsza piłka"

Wydział Gier i Ewidencji ZZPN informuje o zmianach w terminarzach:

* B Klasa gr. 6 - Czarni Czerników (wycofanie z rozgrywek, należy wstawić pauzę)
* B Klasa gr. 4 - za Pro Team Żarczyn (wycofanie z rozgrywek, należy wstawić LUKS Krzywin)
* C Klasa gr. 3 - w miejsce LUKS Krzywin wstawić pauzę
* Trampkarze teren. gr. 4 - Iskierka Szczecin (wycofanie z rozgrywek, należy wstawić pauzę)
* Młodzik 2007 gr. B - Akademia Junior Police (wycofanie z rozgrywek)

* B Klasa gr. 4 - LUKS Krzywin (dodano do terminarza rozgrywek)
* II Klasa Juniorów gr. 4 - Aquila Szczecin, Iskierka Szczecin (dodano do terminarza rozgrywek)

image

Uprzejmie prosimy zainteresowane zespoły o zapoznanie się z planowanym podziałem grup oraz terminarzem rozgrywek dzieci Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej - Szczecin. Uwagi i ewentualne prośby zmian należy przesyłać na adres mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 12.08.2018 r.

Ponadto w najbliższych dniach zostaną opublikowane najnowsze wytyczne organizacyjne oraz obowiązująca na sezon rozgrywkowy 2018/2019 dokumentacja.

Terminarze do pobrania - AKTUALIZACJA 08.08.2018

W sierpniu na plaży w Kołobrzegu rozgrywanych jest szereg imprez beach soccera. Ich kulminacja nastąpi 14 i 15 sierpnia, kiedy to 1500 widzów oglądać będzie towarzyski dwumecz Polska - Anglia.

- Dla kibiców i wczasowiczów wypoczywających nad morzem przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. W ciągu dwóch tygodni na kołobrzeskiej plaży rozegranych zostanie ponad 80 meczów. Dla widzów będą konkursy, niespodzianki i liczne nagrody. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Zapraszam na trybuny, a w wolnych od spotkań chwil także na boisko do aktywnego spędzania wolnego czasu - mówi Jan Bednarek, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zanim na kołobrzeskiej plaży zaprezentują się reprezentacje Polski i Anglii kibice będą mieli okazję śledzić trzy inne imprezy. Najpierw zaplanowane są młodzieżowe mistrzostwa Polski do lat 21. Później na piasku o medale mistrzostw Polski rywalizować będą seniorzy i seniorki.

Najpierw na plaży rywalizować będą młodzieżowcy. Do mistrzostw Polski U 21 przystąpi 12 zespołów, które trafią do trzech grup eliminacyjnych. Do półfinałów awansują zwycięzcy grup oraz drużyna z drugiego miejsca z największą liczbą punktów. Mecz o trzecie miejsce odbędzie się w niedzielę 5 sierpnia, o godzinie 16. Finał rozpocznie się o godzinie 17.

Przebieg rywalizacji będzie można śledzić także w internecie za pośrednictwem facebooka (łączy nas beach soccer) oraz na youtube.

Z kolei w dniach 9-12 sierpnia rozegrane zostaną mistrzostwa Polski. W gronie kobiet rywalizować będzie 14 zespołów, w tym ekipa AP Kotwicy Kołobrzeg. Mecz o brązowy medal rozegrany zostanie w sobotę (11 sierpnia) o godzinie 13. Finał o godzinie 13.40.

W turnieju seniorów zmierzy się osiem drużyn, które rywalizować będą w dwóch grupach. Turniej zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. W poszczególnych ekipach - oprócz naszych najlepszych specjalistów od gry na plaży - grać bowiem będą czołowi plażowi piłkarze z Portugalii, Hiszpanii i Białorusi.

Mecz o trzecie miejsce odbędzie się w niedzielę (12 sierpnia) o godzinie 11. Finał o godzinie 13. Natomiast o godzinie 12 odbędzie się mecz pokazowy z udziałem między innymi gwiazd PZPN, władz samorządowych Kołobrzegu oraz Fundacji "Zwyczajnie żyć".

Kulminacją wydarzeń na kołobrzeskiej plaży będzie towarzyski dwumecz reprezentacji seniorów w beach soccer Polska - Anglia. Spotkania odbędą się 14 i 15 sierpnia. Wtorkowy mecz rozpocznie się o godzinie 18, środowy rewanż o godzinie 12.

Spotkania reprezentacji Polski z Anglią oraz finałowe mecze mistrzostw Polski seniorek i seniorów relacjonowane będą na sportowych kanałach Polsatu.

- To co się odbędzie w Kołobrzegu nie ma swojego odpowiednika nigdzie w Europie. To jedyna tak duża impreza, podczas której rywalizować w beach soccera zarazem będą seniorzy, seniorki i młodzieżowcy. A na deser czekać nas będzie reprezentacyjny dwumecz - dodaje Filip Skowron, przewodniczący Komisji Piłki Plażowej Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- To będzie prawdziwe święto beach soccera. Na pewno nikt na kołobrzeskiej plaży nie będzie się nudził. Jeszcze raz zapraszam na przygotowane przez nas imprezy - dodał Bednarek.

Organizatorami są PZPN, ZZPN oraz miasto Kołobrzeg.

W Trzebieży od poniedziałku trwa pierwszy w Polsce obóz Mobilnej Akademii Młodych Orłów. Z zaproszenia Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej skorzystało 32 chłopców - po 16 urodzonych w 2008 i 2009 roku.

- Chłopcy dwa razy dziennie trenują pod opieką naszych najlepszych szkoleniowców pracującymi z dziećmi, czyli z Macieja Mateńki i Tomasza Michalczyszyna. Zdecydowana większość z nich pochodzi z małych klubów z województwa zachodniopomorskiego. Celowo dajemy szansę właśnie tym chłopcom. Historia dowodzi, że większość klasowych piłkarzy pochodzi właśnie z małych ośrodków, z tak zwanej prowincji - mówi Jan Bednarek, pomysłodawca zorganizowania obozu Mobilnego AMO.

Dla większości młodych piłkarzy zgrupowanie w Trzebieży jest pierwszym obozem w życiu.

- Fajnie, że mogliśmy poznać kolegów z innych klubów, a trenerzy pokazują nam ćwiczenia, których dotychczas nie znałem – mówi Hubert z Białogardu.

- Bardzo podobają mi się treningi i to, że codziennie chodzimy na plażę – dodaje Nikodem z Dębna.

Zazwyczaj w swoich klubach trenowali dwa razy w tygodniu. Tak solidna porcja zajęć piłkarskich to dla nich nowość.

- Żadnemu z nich nie brakuje ambicji, ale nie wszyscy są przygotowani do tak dużego wysiłku. Dlatego bardzo ostrożnie musimy podchodzić z dozowaniem obciążeń. Nie możemy przecież zniechęcić ich do sportu - mówi Maciej Mateńko.

- Jestem pierwszy raz na obozie sportowym i bardzo mi tu podoba. Są fajni koledzy – powiedział Matteo z Gryfina.

To, że większość z nich jest po raz pierwszy na tego typu obozie wiążę się z jeszcze innymi problemami, które muszą rozwiązać szkoleniowcy.

- Niektórzy z naszych podopiecznych bardzo tęsknią za rodzicami. W tym wieku to normalne, dlatego musimy im też trochę niańczyć - dodaje Tomasz Michalczyszyn.

Chłopcy w Trzebieży w ośrodku OSiR Police mają zapewnione doskonałe warunki pobytowe.

- Treningi odbywają się na świetnie przygotowanym trawistym boisku Rybaka Trzebież oraz na Orliku znajdującym się tuż obok plaży w Trzebieży. Nasi pracownicy dbają, aby niczego im nie brakowało. Wyżywienie jest doskonałe na zasadzie szwedzkiego stołu. Głody na pewno nikt nie chodzi - śmieje się Waldemar Echaust, wiceprezes ZZPN oraz dyrektor OSiR w Policach.

Koszty obozu niemal w całości pokrywa ZZPN. Rodzice młodych piłkarzy partycypują zaledwie w jego drobnej części. Co decydowało o powołaniach na obóz?

- Podczas wyjazdów MAMO oceniamy i punktujemy każdego z chłopców. Zaproszenie na przyjazd do Trzebieży otrzymali chłopcy z największą liczbą punktów. 90 procent z nich przyjęło nasze zaproszenie. Można powiedzieć, że pod naszą opieką są w Trzebieży najbardziej uzdolnieni dziesięcio i dziewięciolatkowie - wyjaśnia Mateńko.

To pierwszy tego typu obóz MAMO w Polsce. - Być może nasz pomysł skopiują inne wojewódzkie związki piłkarskie. My na pewno podobne obozy organizować będziemy cyklicznie. W tych chłopcach widać duży potencjał i zależy mi, żeby każdy z nich był monitorowany przez naszych związkowych trenerów - dodał Jan Bednarek, prezes ZZPN.

Wydział Gier i Ewidencji ZZPN przedstawia zestaw par I rundy Pucharu Polski ZZPN.

Termin rozegrania spotkań - 19.08.2018 (niedziela) godz. 17:00


Pary I Rundy Pucharu Polski - TUTAJ

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok