1

W odpowiedzi na szereg zapytań płynących ze strony włodarzy klubów, rodziców, opiekunów oraz zaintersowanych trenerów Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej pragnie zaprosić wszystkich zainteresowanych do weryfikacji uprawnień trenerskich w szczególności opiekunów grup dziecięcych i młodzieżowych za pośrednictwem ogólnodostępnej ewidencji trenerów PZPN.

Zainicjowana przez ZZPN „akcja” ma na celu możliwie jak najbardziej skuteczną weryfikację uprawnień trenerskich szkoleniowców pracujących na wszystkich szczeblach, co pozwoli na zdecydowane podniesienie poziomu szkolenia oraz bezpieczeństwa szczególnie najmłodszych podczas prowadzonych zajęć treningowych.

Obowiązki wszystkich trenerów jasno określa Uchwała nr IV/63 z dnia 20 kwietnia 2017 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie licencji trenerskich uprawniających do prowadzenia zespołów uczestniczących w rozgrywkach piłki nożnej w Polsce, która dostępna jest do pobrania na stronie www.laczynaspilka.pl

W sezonie rozgrywkowym 2017/2018 Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej odnotował historyczny wzrost zawodników i zawodniczek uczestniczących w rozgrywkach. Powstało wiele szkółek piłkarskich, zaś istniejące podmioty w wyniku rekrutacji i naborów przyjęły w swoje struktury wielu młodych adeptów piłkarskich marzących o karierach piłkarskich na miarę pochodzących z województwa Zachodniopomorskiego Krychowiaka i Grosickiego. Niestety dynamicznemu wzrostowi popularności zaczęły towarzyszyć uchybienia organizacyjne wpływające na bezpieczeństwo oraz oczekiwany możliwie najwyższy poziom szkolenia piłkarskiego. Weryfikacja przeprowadzona w grudniu przez pracowników Wydziału Szkolenia ZZPN wskazała obszary zaniedbań tj. brak właściwych uprawnień trenerskich, nieważne licencje trenerskie oraz przypadki prowadzenia zespołów bez adekwatnych do danej kategorii rozgrywkowej, grupy szkoleniowej uprawnień – mówi Marek Safanów trener koordynator ZZPN.

Ścieżka kształcenia trenerów, właściwe uchwały PZPN oraz konwencja UEFA jasno określa obowiązki trenerów, na których straży pragnie stać Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej. Ewentualne uwagi pytania prosimy kierować na adres mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej przygotował okolicznościowe infografiki ułatwiające płynne poruszanie się w serwisie www.laczynaspilka.pl

2

Informujemy, iż biuro ZZPN dnia 22.12.2017 (piątek) będzie nieczynne.

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej po raz czwarty organizuje plebiscyt na Najpopularniejszego Piłkarza Roku. Naszymi partnerami tradycyjnie są portal ligowiec.net oraz „Głos Szczeciński” i „Głos Koszaliński”.

W naszej zabawie kibice wybierają najpopularniejszych zawodników i zawodniczki w województwie. Po zakończeniu głosowania odbędzie się Bal Piłkarza, podczas którego nagradzamy zwycięzców i integrujemy środowisko futbolowe.

Jak zgłosić piłkarzy?

Podobnie, jak w poprzedniej edycji, kluby same zgłaszają piłkarzy do plebiscytu. Piłkarska Pogoń Szczecin i ta futsalowa Pogoń ’04 do zabawy mogą zgłosić po trzech zawodników. Kluby z II ligi (Błękitni, Gwardia) i  III ligi zgłaszają po dwóch graczy. Kluby z IV ligi, klas okręgowych, z klas A i B zgłaszają po jednym piłkarzu. Każdy kobiecy klub w regionie typuje jedną zawodniczkę od siebie. Jak to zrobić? Wystarczy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wysłać mail z imionami i nazwiskami nominowanych wraz ze (koniecznie!) zdjęciami profilowymi oraz informacją, dla jakiego klubu grają. W tytule maila należy wpisać „Plebiscyt”. Termin nadsyłania kandydatur upływa 12 grudnia.

Nagrody kapituły

Od 8 stycznia rusza głosowanie, które potrwa do 29 stycznia. Głosować będzie można na kilka sposobów, zarówno na stronie www.gs24.pl jak i za pośrednictwem portalu ligowiec.net.

Tradycyjnie już swoje nagrody przyzna także kapituła plebiscytu (Piłkarz Roku, Trener Roku itd.). Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się w trakcie Balu.

Uroczyste podsumowanie plebiscytu zaplanowaliśmy na 16 lutego, w polickim hotelu Dobosz. 

Wydział Gier i Ewidencji ZZPN przedstawia wyniki losowania IV Rundy Pucharu Polski.

Termin rozegrania spotkań - 03.03.2018r. (sobota) g. 14:00.

PARY IV RUNDY PUCHARU POLSKI

26.10.2017.001

Zwycięstwem 3:1 w roczniku 2003 i porażką 1:3 w roczniku 2004 zakończyły się mecze reprezentacji ZZPN z reprezentacją Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Oba spotkania rozegrane zostały w Kaliszu i odbyły się w ramach eliminacji mistrzostw Polski.

Reprezentacje Wielkopolskiego ZPN od lat należą do ścisłej czołówki krajowej we wszystkich młodzieżowych kategoriach wiekowych. Dlatego tym większe uznanie należy się naszej starszej reprezentacji, która wygrała bardzo pewnie 3:1. Zwycięstwo mogłoby być dużo bardziej okazałe, gdyby przy wyniku 2:0 nasza drużyna wykorzystała rzut karny. Później goście zdobyli kontaktową bramkę, ale nasza drużyna bardzo szybko odpowiedziała trzecim trafieniem i do końca spotkania w pełni kontrolowała sytuację na boisku.

Sześć zdobytych punktów w dwóch pierwszych spotkaniach daje naszej reprezentacji komfortową sytuację w tabeli przed kolejnymi meczami. Przypomnijmy, że w pierwszej kolejce ZZPN rozgromiło Kujawsko-Pomorski ZPN aż 9:0. Dziś w drugim spotkaniu grupowym Kujawsko-Pomorski niespodziewanie pokonał Pomorski ZPN. Teoretycznie w meczu z Pomorskim ZPN, który rozegrany zostanie 7 listopada w Słupsku, nasza drużyna nie powinna mieć zatem większych kłopotów z odniesieniem kolejnej wygranej.

Mecz obserwował Marcin Dorna, trener reprezentacji Polski U 15. Po tak dobrym występie naszej reprezentacji do jego notesu z pewnością trafiło kilku naszych zawodników.

Gorzej wypadł nasz młodszy zespół, który przegrał 1:3. Mecz rozpoczął się bardzo obiecująco. W 22 minucie ZZPN wyszedł na prowadzenie. Po zdobytej bramce wciąż przeważał, ale nie zdołał zdobyć kolejnych goli. Rywale nastawili się na grę z kontry i trzykrotnie szybkie akcje zakończyli zdobyciem bramki. Nasza drużyna miała swoje okazje, ale ze skutecznością było na bakier. Nawet rzut karny nie przyniósł ZZPN gola.

Spotkanie obserwował Marcin Łazowski, asystent trenera reprezentacji Polski U 17 Bartłomieja Zalewskiego. W przyszłym roku ten trenerski duet rozpocząć ma pracę z reprezentacją U 14 i pod tym kątem Łazowski oglądał poczynania obu zespołów.

Turniej o Puchar Kazimierza Górskiego (rocznik 2004)

ZZPN - Wielkopolski ZPN 1:3 (1:1)

Bramkę dla ZZPN zdobył Matuszak 22

ZZPN: Wojtasiak – Freilich, Martuszewski, Bugara, Matuszak, Wnorowski, Jakubczyk, Żolik, Samborski, Szwejda, Włodarczyk. Grali także: Pardel, Kaliński, Ogórek, Sumiński, Dyczewski, Glama, Dziemidowicz.

Trenerami są: Sławomir Kłos UEFA B (Fotball Academy Szczecin), Przemysław Jasiński UEFA B (AP Pogoń Szczecin), Łukasz Korszański UEFA A (Bałtyk Koszalin). Trener bramkarzy: Grzegorz Otocki (AP Pogoń Szczecin). Kierownik reprezentacji ZZPN: Mirosław Masicz. Opieka medyczna: Rafał Kościołowicz. Trener koordynator: Marek Safanów.

Tabela po dwóch kolejkach spotkań

1.Wielkopolski ZPN         2             6

2.Zachodniopomorski ZPN          2             3

3.Pomorski ZPN 2              1

4.Kujawsko-Pomorski ZPN           2             1

 

Turniej o Puchar Kazimierza Deyny (rocznik 2003)

ZZPN – Wielkopolski ZPN 3:1 (2:0)

Bramki dla ZZPN zdobyli: Kozłowski 2, Leśniak 7, Rośczak 72

ZZPN: Ł. Łęgowski – Karwowski, Balcewicz, Białczyk, Uzar – M. Łęgowski, Łukasiak, Kozłowski – Leśniak, Korczakowski – Turski. Grali także Rośczak, Dziuniak, Kośmider, Kapela, Szyszka, Stachnik, Sujecki

Trenerami są: Maciej Mateńko UEFA A (Fotball Academy Szczecin), Piotr Łęczyński UEFA A (AP Pogoń Szczecin), Mateusz Kaźmierczak UEFA A (Bałtyk Koszalin). Trener bramkarzy: Grzegorz Otocki (AP Pogoń Szczecin). Kierownik reprezentacji ZZPN: Mirosław Masicz, Opieka medyczna: Rafał Kościołowicz. Trener koordynator: Marek Safanów

Tabela po dwóch kolejkach spotkań

1.Zachodniopomorski ZPN          2             6

2.Wielkopolski ZPN         2             3

3.Kujawsko-Pomorski ZPN           2             3

4.Pomorski ZPN 2              0

26.10.2017.002

26.10.2017 KALISZ POMORSKI.001

W czwartek, 27 październiku w Kaliszu Pomorskim, rozegrana zostanie druga runda eliminacji mistrzostw Polski roczników 2003 i 2004 w piłce nożnej. Reprezentacje Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej zmierzą się z zespołami z Wielkopolskiego ZPN.

Mecze z Wielkopolskim ZPN zawsze mają dodatkowy smaczek. Od wielu lat zespoły z wielkopolski należą do najlepszych w Polsce. Dawniej z reguły nasze drużyny przegrywały konfrontację z tymi drużynami. Ale ostatnio różnice w poziomie prezentowanym przez obie reprezentacje wyraźnie się zatarły. Niewątpliwie zaczyna procentować praca z młodzieżą prowadzona w klubach naszego województwa oraz w szkole przy ul. Hożej prowadzonej przez ZZPN.

- Emocji w czwartek na pewno nie zabraknie, spotkania powinny stać na wysokim poziomie. Naszym zespołom przydałoby się wsparcie kibiców. Dlatego serdecznie zapraszam mieszkańców Kalisza i naszych sympatyków na stadion w Kaliszu. Wstęp na oba spotkania jest oczywiście bezpłatny. Jestem przekonany, że Kaliszu zobaczymy następców Grzegorza Krychowiaka i Kamila Grosickiego, którzy przed laty reprezentowali nasz związek w tych turniejach – mówi Marek Safanów, trener koordynator ZZPN.

Przypomnijmy, że w pierwszej kolejce spotkań nasze drużyny odniosły przekonujące zwycięstwa. Młodsza reprezentacja rywalizująca w turnieju o Puchar Kazimierza Górskiego pokonała rówieśników z Kujawsko-Pomorskiego ZPN 2:1, a starsza grająca w turnieju o Puchar Kazimierza Deyny rozgromiła rywali aż 9:0.

Eliminacje mistrzostw Polski

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej - Wielkopolski Związek Piłki Nożnej

Termin: 26.10.2017 r. (Czwartek)

Godzina: 11:00 (Rocznik 2004), 13:00 (Rocznik 2003)

Miejsce: Stadion miejski w Kaliszu Pomorskim

plakat 11.10.2017.001

W środę (11 października) w Szczecinku reprezentacje Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej rozpoczynają udział w eliminacjach mistrzostwa Polski roczników 2003 i 2004 w piłce nożnej. Rywalami naszych kadr będą drużyny Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

W tym sezonie w turnieju o Puchar Kazimierza Deyny rywalizować będą chłopcy urodzeni w roku 2003. Z kolei w turnieju o Puchar Kazimierza Górskiego zagrają chłopcy z rocznika 2004.

Tradycyjnie już nasze zespoły w grupie eliminacyjnej zmierzą się z rówieśnikami z Kujawsko-Pomorskiego ZPN, Pomorskiego ZPN oraz Wielkopolskiego ZPN. Do finałowych turniejów, które odbędą się latem 2018 roku awans wywalczą dwa zespoły.

- Gorąco zapraszamy kibiców ze Szczecinka i okolic do przybycia na stadion miejski i dopingowania naszych drużyn. Początek spotkań o godzinie 11 i 13. Jako pierwsi wybiegną na boisko chłopcy rywalizujący w turnieju o Puchar Kazimierza Górskiego – zachęca Marek Safanów, trener koordynator ZZPN.  

Wstęp na oba mecze jest oczywiście bezpłatny.

Informujemy, że jedniodniowe szkolenie dla sędziów klubowych odbędzie się dn. 28.09 (czwartek) o g. 16:30 w siedzibie ZZPN przy ul. Pocztowej 30/12 w Szczecinie. Przedstawicieli zainteresowanych klubów - zapraszamy. 

Prosimy o potwierdzenie obecności do dn. 26.09. do godz. 12:00 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sędzia klubowy uprawniony będzie do prowadzenia następujących rozgrywek: II Klasa Juniorów, Trampkarz (terenowe grupy), Młodzik, Orlik, Żak

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

 

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.