Mimo zimowej aury większość meczów 1/16 finału #PucharPolskiZZPN odbyła się. Dla drużyn była to próba generalna przed startem ligi.

Obrońcy tytułu - Pogoń II Szczecin - udali się do Chojny. Do przerwy w tym starciu było 1:1, ale po zmianie stron Pogoń strzeliła jeszcze dwie bramki i mecz zakończył się zwycięstwem Portowców 3:1. Znana marka przyciągnęła na trybuny wielu kibiców. Po meczu obie drużyny wraz z kibicami zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

W derbach Stargardu górą Błękitni, którzy wygrali z Kluczevią 1:0. Przy ul. Ceglanej mimo niesprzyjającej pogody zjawiły się tłumy kibiców. Bramkę dającą zwycięstwo Błękitnym strzelił Maciej Liśkiewicz.

IV ligowiec lepszy od III ligowca. Finaliści poprzedniej edycji Pucharu Polski ZZPN - Vineta Wolin - grali na wyjeździe z Flotą. Mecz poprzedzony był małą uroczystością - nagrodę dla Piłkarza Roku 2022 Floty Świnoujście odebrał Michał Stasiak. Wyspiarskie derby wygrali gospodarze 2:0 po bramkach Filipa Adamskiego i Damiana Staniszewskiego. Jak podaje Flota na swoim Facebooku ten mecz obejrzało 250 kibiców.

Derby Koszalina dla Bałtyku. Tutaj także na trybunach pojawiło się wielu kibiców. „Pierwsza połowa to były piłkarskie szachy” - zgodnie na konferencji po meczu powiedzieli trenerzy obu zespołów. Do przerwy było 0:0. Podopieczni Łukasza Korszańskiego zaczęli strzelanie w 63 minucie. Najpierw do bramki Gwardii trafił Adrian Cybula, a w 81 minucie Kacper Masny. Honorowego gola dla Gwardii zdobył Dawid Cempa.