Reprezentacja Polski w Futsalu wygrała mecz z Azerbejdżanem w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w Futsalu! Podopieczni trenera Błażeja Korczyńskiego zajęli pierwsze miejsce w grupie i awansowali do kolejnej fazy rywalizacji o awans.

W hali w Koszalinie zasiadło 3 tysięcy widzów. Kibice stworzyli doskonałą atmosferę. Już po pięciu minutach było 2:0 dla Polski, a bramki zdobyli Mikołaj Zastawnik i Jakub Raszkowski. Po zmianie stron pierwszy strzelił İsa Atayev w 24 minucie, a 4 minuty później dwie bramki zdobył Mikołaj Zastawnik. Bramkę dla Azerbejdżanu dołożył jeszcze Amadeu Silva, a potem dominację w tym meczu potwierdzili Zastawnik i Tomasz Kriezel. Dziękujemy wszystkim kibicom za stworzenie fantastycznej atmosfery w hali w Koszalinie!

7 marca 2023, Koszalin
Polska – Azerbejdżan 7:2 (2:0)
Bramki: Mikołaj Zastawnik 4, 28, 28, 31, 33, Jakub Raszkowski 4, Tomasz Kriezel 32 – İsa Atayev 24, Amadeu Silva 29.
Polska: 1. Michał Kałuża – 2. Michał Kubik, 7. Mikołaj Zastawnik, 13. Tomasz Kriezel, 18. Jakub Raszkowski oraz 20. Łukasz Błaszczyk – 3. Mateusz Madziąg, 4. Patryk Hoły, 6. Remigiusz Spychalski, 10. Sebastian Leszczak, 11. Mateusz Mrowiec, 15. Paweł Kaniewski, 23. Krzysztof Elsner, 24. Dominik Śmiałkowski.
Azerbejdżan: 1. Emin Kurdov – 5. Fineo de Araujo, 6. Eduardo Borges, 9. Rafael Vilela, 14. Amadeu Silva oraz 12. Rovsan Huseynli – 3. Thiago Bolinha, 4. Xəzər Agalızadə, 7. Ramiz Covdarov, 10. Felipinho, 11. Xətai Bagirov, 13. Gallo, 16. Hadi Ahmadi, 17. Isa Atayev.
Żółte kartki: Kubik, Kaniewski – Borges, Gallo, de Araujo, Atayev, Kurdov, Felipinho, Amadeu Silva.
Sędziowali: Grigori Osomkov (Estonia), Ingus Purins (Łotwa).