To był niezwykle emocjonujący sezon, w którym walka o awans do III ligi trwała do ostatnich sekund. Ostatecznie mistrzem została Flota Świnoujście, choć Kluczevia Stargard zgromadziła identyczną liczbę punktów. O awansie zadecydował bilans bezpośrednich spotkań. Podium uzupełnił Bałtyk Koszalin.

Mecze 34. kolejki miały zadecydować o tym kto wygra rozgrywki ligowe. Przed pierwszym gwizdkiem Flota miała w tabeli dwa punkty przewagi nad rywalem ze Stargardu. Kluczevia musiała pokonać u siebie Gwardię Koszalin i liczyć na porażkę Floty, której w meczu z ostatnią w tabeli Gavią Choszczno do awansu wystarczył tylko punkt. Zespół ze Stargadu zrealizował swoje zadanie i czekał niecierpliwe na wieści z Choszczna, gdzie na kilka minut przed końcem Gavia sensacyjnie prowadziła z Flotą 4:2. Bohaterem zespołu ze Świnoujścia okazał się Michał Stasiak. Obrońca srzelił hat tricka, w tym dwie decydujące bramki w samej końcówce meczu, zapewniając Flocie remis i awans do III ligi.

Na uwagę zasługuje świetna postawa dwóch beniaminków. Iskierka Szczecin i Wybrzeże Rewalskie Rewal zakończyły sezon w górnej połowie tabeli.

Ostatecznie z ligą żegnają się Gavia Choszczno, Hutnik Szczecin i Dąb Dębno, którym życzymy szybkiego powrotu. W barażach o utrzymanie będą walczyć MKP Szczecinek i Chemik Police.