Wielki Test

Reprezentacja województwa wielkopolskiego wygrała Wielki Test o Piłce Nożnej. Zachodniopomorska drużyna zakończyła rywalizację w najelpszej ósemce. 

W studiu Telewizji Polskiej, z pytaniami dotyczącymi historii, ale także teraźniejszości polskiej piłki nożnej, mierzyło się szasnaście czteroosobowych drużyn z każdego województwa. Reprezentacje składały się ze zwycięzców wojewódzkich etapów konkursu organizowanego w ramach projektu "Poznaj Polskę na sportowo". To wspólne przedsięwzięcie Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej. Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych. 

Województwo zachodniopomorskie reprezentowali: Anna Jarmuła, Amelia Zamara, Franciszek Witek i Michał Borkowski. Każda drużyna miała swojego opiekuna, znanego sportowca lub artystę. Naszą drużyną zajmował się były napastnik reprezentacji Polski - Grzegorz Rasiak. 

Nasza drużyna przebrnęła przez cztery rundy, kwalifikując się do najlepszej ósemki. Ostatnim etapem był finał, w którym wystąpiły drużyny dolnośląskiego i wielkopolskiego. Ostatecznie najlepsi okazali się przedstawiciele Wielkopolski. Nagrodę, którą był czek na kwotę 30 tysięcy złotych, przekazał sam Michał Probierz. Zwycięska drużyna mogła zadecydować na jaki cel charytatywny przekaże pieniądze. Zdecydowali się wesprzeć rozwój Amp Futbolu. 

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Kobiety

Partnerzy ZZPN

Kipsta logo blue 11

tymbark

zp

logo ptu grey

jako

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok