flota Zbigniew Włodarczyk

Poznaliśmy parę finalistów tegorocznej edycji zachodniopomorskich rozgrywek o Puchar Polski. W meczu o główne trofeum spotkają się przedstawiciele trzeciej ligi.

Flota Świnoujście i Świt Szczecin do pucharowych rozgrywek przystąpiły na etapie 1/8 finału i na swojej drodze musiały pokonać trzech przeciwników.

Świt Szczecin pucharową rywalizację rozpoczął od derbowego spotkania ze swoimi rezerwami, które jako przedstawiciel A klasy znakomicie radziły sobie w rozgrywkach. Kolejna przeszkoda była o wiele trudniejsza, bo świeżo upieczony drugoligowiec musiał podjąć świetnie dysponowanych Błękitnych Stargard. Dzięki bramce w drugiej połowie podopieczni trenera Piotra Klepczarka doprowadzili do serii rzutów karnych, w której okazali się skuteczniejsi.

Wtorkowe spotkanie półfinałowe z czwartoligowym Bałtykiem Koszalin miało obyć się bez dramaturgii, jednak ubiegłoroczny finalista postawił się faworytom. Dodatkowo, przy utrzymującym się bezbramkowym remisie, ostatnie kilka minut szczecinianie musieli grać w dziesiątkę. Ostatecznie o awansie do finału zadecydować miała kolejna dla Świtu seria rzutów karnych i tym razem mistrzowie trzeciej ligi znów lepiej wytrzymali wojnę nerwów. Piotr Słowikowski obronił dwa uderzenia zawodników Bałtyku i wprowadził Świt do finału.

Bałtyk Koszalin – Świt Szczecin 0:0 k 5:6

Piłkarze Floty wyeliminowali z rozgrywek Orzeł Łożnica (0:2), a następnie broniące trofeum rezerwy Pogoni Szczecin (0:3). Ostatnim przeciwnikiem na drodze do finału była rewelacja rozgrywek, występująca w klasie okręgowej – Iskra Banie. Flota szybko objęła prowadzenie, po pięknej bramce Damiana Staniszewskiego, jednak to trafienie nie spowodowało, że faworytowi grało się łatwiej. Druga bramka padła dopiero na kwadrans przed końcem meczu, gdy na listę strzelców wpisał się Szymon Sarbinowski. Iskra jednak nie zamierzała się poddawać i w 80 minucie zdobyła kontaktową bramkę. Z rzutu karnego do siatki trafił Kacper Nowacki. Wyrównać jednak się nie udało i do finału awansowała Flota.

Iskra Banie – Flota Świnoujście 1:2 (0:1)
0:1 – Damian Staniszewski 6’
0:2 – Szymon Sarbinowski 75’
1:2 – Kacper Nowacki 80’

Według regulaminu i pucharowej drabinki, gospodarzem finału będzie Flota Świnoujście. Mecz odbędzie się w środę (12.06) na stadionie im. Leszka Zakrzewskiego. Pierwszy gwizdek o godzinie 18:00.