Reprezentacja ZZPN z rocznika 2002 na kolejkę przed końcem rozgrywek eliminacyjnych zapewniła sobie awans do finałowego turnieju o Puchar Kazimierza Górskiego. Nasza drużyna po bardzo dobrym spotkaniu pokonała w Kaliszu Pomorskim Wielkopolski ZPN 3:2 (2:0).

Z kolei reprezentacja ZZPN z rocznika 2001 rywalizująca w rozgrywkach o Puchar Kaźmierza Deyny po bardzo zaciętym spotkaniu zremisowała z Wielkopolskim ZPN 1:1 (0:1). W ostatnim meczu grupowym ZZPN zmierzy się z Pomorskim ZPN i w przypadku zwycięstwa także awansuje do finałowych rozgrywek.

Przypomnijmy, że we wtorek awans do finałowych rozgrywek turnieju o Puchar Włodzimierza Smolarka zapewniła sobie reprezentacja ZZPN z rocznika 2003. Brakuje zatem jednego zwycięstwa, aby wszystkie nasze zespoły awansowały do finałowych turniejów, co byłoby rzeczą dotychczas niespotykaną w historii tych turniejów, które mają ragę mistrzostw Polski do lat 14, 15 i 16.

Puchar Kazimierza Górskiego

Pierwsi na boisko w Kaliszu wybiegli piłkarze grający w turnieju o Puchar Kazimierza Górskiego. W pierwszej połowie przewaga naszego zespołu był bardzo wyraźna. Gra była toczona w szybki tempie, pod bramką wielkopolskiego ZPN często dochodziło do groźnych sytuacji.

Na efekt bramkowy nie trzeba było długo czekać. Indywidualną akcją z prawej strony boiska popisał się Wędrychowski, który po kilkudziesięciometrowym rajdzie dostrzegł po drugiej stronie boiska Iskrę. Pomocnik Pogoni ładnym zwodem zwiódł obrońcę i strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi.

Na 2:0 po stałym fragmencie gry podwyższył strzałem głową Krzysztofek.

Mecz był pod kontrolą naszego zespołu i nic nie wskazywało na to, że rywale zdołają jeszcze nawiązać walkę. Tymczasem po zmianie stron indywidualna akcja napastnika gości zakończyła się bramką. Goście uwierzyli, że jeszcze nie wszystko stracone i po chwili w zamieszaniu po rzucie rożnym doprowadzili do wyrównania.

Tak niekorzystny obrót sprawy nie załamał jednak naszych piłkarzy, którzy pokazali charakter dążąc do zwycięstwa. Ambitna postawa została nagrodzona bramką zdobytą ponownie przez Krzysztofka. Napastnik SALOS-u prowadził piłkę od własnej połowy, po czym oddal zaskakujący strzał z okolic 16 metra.

 

Zachodniopomorski ZPN – Wielkopolski ZPN 3:2 (2:0)

Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Krzysztofek 2 oraz Iskra

ZZPN: Kokiel – Potoczny, Telicki, Balcewicz, Trzaskoma – Iskra, Kozłowski, Kort, Cybulski, Wędrychowski - Krzysztofek. Grali także: Banaś, Drozd, Szol, Bożko, Rybicki, Michalak, Nizio. Trenerzy: Zygoń, Fryś. Trener bramkarzy: Otocki

W drugim meczu tej grupy Pomorski ZPN zremisował z Kujawsko-Pomorskim ZPN 1:1

Tabela

1. Zachodniopomorski ZPN        5             12           14-7

2. Wielkopolski ZPN        5             9             10-8

3. Pomorski ZPN              5             7             9-7

4. Kujawsko-Pomorski ZPN         5             1             4-15

Awans wywalczą dwa zespoły. W następnej kolejce ZZPN zagra z Pomorskim ZPN.

Puchar Kazimierza Deyny

W wyjściowym składzie zespołu z Wielkopolski znajdowało się aż dziewięciu piłkarzy znajdujących się w kręgu zainteresowania trenera reprezentacji Polski U 16 Bartłomieja Zalewskiego. Sześciu z nich regularnie powoływanych jest do kadry. To najlepiej świadczy o skali trudności jaka czekała naszą drużynę.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem optycznej przewagi gości. Nasza drużyna wycofana wyczekiwała na swojej połowie na błędy rywala, po których wyprowadzała szybkie kontrataki. Niewiele brakowało, aby ta taktyka przyniosła rezultaty. Dwa razy Kwiecień oraz Cybula byli bardzo blisko zdobycia gola.

Co nie udało się naszym piłkarzom powiodło się rywalom. Goście schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron trener Michalczyszn zmienił taktykę na zdecydowanie bardziej ofensywną. Pod bramką WZPN często dochodziło do groźnych sytuacji, ale na wyrównanie czekaliśmy do ostatniej akcji meczu. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Rościszewski w zamieszaniu podbramkowym wykazał się największym sprytem i strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik meczu. Arbiter nie wznawiał już spotkania.

8 czerwca ZZPN zmierzy się w meczu o awans z Pomorskim ZPN. Tylko zwycięstwo prolongować będzie naszą drużynę.

Kujawsko-Pomorski ZPN – Zachodniopomorski ZPN 1:2 (0:2)

Bramkę dla naszego zespołu zdobył Rościszewski.

ZZPN: Sasiak – Żulpo, Ładny, Szcześniak, Maćkowiak – Kwiecień, Jachno, Rapita, Rościszewski, Radziński – Cybula. Grali także: Hoffman, Sobecki, Wolański, Sobstyl-Jałoszyński, Leszczyński i Kankowski. Trenerzy: Kaźmierczak, Michalczyszyn. Trener bramkarzy: Otocki.

W rozegranym wczoraj spotkaniu Pomorski ZPN pokonał Kujawsko-Pomorski ZPN 2:1.

Tabela

1. Wielkopolski 4              11           16-6

2. Pomorski ZPN              4             7             11-11

3. Zachodniopomorski ZPN        4             7             10-11

4. Kujawsko-Pomorski ZPN         4             3             6-15

Awans wywalczą dwa zespoły. W następnej kolejce ZZPN podejmować będzie WZPN. W pierwszym bezpośrednim spotkaniu Pomorski ZPN pokonał ZZPN. 

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Kobiety

Partnerzy ZZPN

Kipsta logo blue 11

tymbark

zp

logo ptu grey

jako

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok