Dziś (w poniedziałek) w Policach rozpoczął się finałowy turniej o puchar Kazimierza Górskiego. W imprezie uczestniczą najbardziej utalentowani w Polsce chłopcy z rocznika 2004. W pierwszym spotkaniu Zachodniopomorski ZPN przegrał z Dolnośląskim ZPN 1:2. W drugim meczu tej grupy eliminacyjnej Podkarpacki ZPN pokonał Mazowiecki ZPN 2:1. Spotkania rozgrywane na głównej płycie boiska przy ul. Siedleckiej można na żywo oglądać za pośrednictwem facebooka na stronie ZZPN.

Spotkanie naszej drużyny rozpoczęło się od szybko zdobytej bramki przez Dolnośląski ZPN. Trzeba przyznać, że rywale lepiej prezentowali się od ZZPN. Dłużej utrzymywali się przy piłce, ich akcje były składniejsze i dużo groźniejsze.

Tego typy imprezy młodzieżowe są ważnym elementem selekcji. Wypatrywaliśmy zatem piłkarskich perełek. Zresztą nie tylko my. Na trybunach zasiadł cały zarząd ZZPN a także trener Bartłomiej Zalewski, który w sierpniu poprowadzi pierwsze zgrupowanie selekcyjne reprezentacji Polski U 15. Z pewnością Zalewski wpisał do swojego notesu kilka nazwisk. W naszej drużynie najbardziej do gustu przypadł nam dobrze i ze swobodą operujący piłką Cyprian Włodarczyk oraz bramkarz Kajetan Wojtasiak. Ten ostatni jest o rok młodszy od swoich kolegów. Zwłaszcza w drugiej połowie Wojtasiak bronił wyśmienicie. Z kolei w zespole Dolnośląskiego ZPN bardzo korzystne wrażenie pozostawił po sobie Marcin Bartoń. Napastnik Śląska Wrocław bardzo dobrze utrzymywał się przy piłce, nieźle dryblował, silnie strzelał. Nasi obrońcy mieli ogromne kłopoty z powstrzymaniem jego rajdów. To on zdobył pierwszą bramkę dla Dolnośląskiego ZPN. W drugiej połowie Wojtasiak obronił kilka jego bardzo kąśliwych uderzeń.

Gdy wydawało się, że Dolnośląski ZPN zdobędzie drugą bramkę udaną kontrę lewą stroną boiska przeprowadził duet Łukasz Szwejda - Borys Freilich. Ten ostatni dośrodkował w pole karne, gdzie nieobstawiony na 10 metrze czekał na piłkę Hubert Szulc. Nasz napastnik z zimną krwią wykorzystał okazję doprowadzając do remisu.

Końcówka spotkania należała jednak do gości. Po akcji lewą stroną i podaniu wzdłuż linii bramkowej piłkę z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki.

ZZPN - DZPN 1:2 (0:1)

Bramki: Szulc 62 - Bartoń 6, Sochań 77

ZZPN: Wojtasiak - Paterek, Martuszewski, Kaliński, Freilich, Wnorowski, Włodarczyk, Albiński, Samborski, Kukułka, Szulc. Grali także: Żolik, Szwejda, Sumiński, Glama, Karoń, Bugara, Łyczek.

DZPN: Łukawski - Wiśniewski, Kolan, Matuszko, Wyrzykowski, Michalski, Nowak, Kocaba, Bartoń, Pieńko, Gerstenstein. Grali także: Karoolczak, Gurgul, Ziemba, Łoboda, Sochań, Gryglak, Steffen.

Jutro kolejne spotkania. O godzinie 11 na stadionie przy ul. Siedleckiej ZZPN zmierzy się z Mazowieckim ZPN oraz Podkarpacki ZPN z Dolnośląskim ZPN.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok