Piłkarze Wielkopolskiego ZPN pokonali 2:1 Dolnośląski ZPN w finałowym meczu turnieju o Puchar Kazimierza Górskiego. W meczu o trzecie miejsce Podlaski ZPN pokonał po dogrywce 2:1 Podkarpacki ZPN. Zwycięzcom gratulujemy! Przypomnijmy, że impreza, która przez tydzień odbywała się w Policach, ma rangę mistrzostw Polski do lat 14.

Na trybunach polickiego stadionu nie zabrakło uznanych postaci piłkarskiego światka. Jednym z widzów był Waldemar Jaskulski, w latach 90-tych wielokrotny reprezentant Polski.

- Z przyjemnością patrzę na umiejętności niektórych chłopców. Poziom jest zróżnicowany, ale najlepsi mają możliwości zaistnieć w profesjonalnej piłce - uważa były gracz między innymi Pogoni Szczecin.

Rywalizację młodych piłkarzy z uwagą śledził też między innymi Bartłomiej Zalewski, trener reprezentacji Polski U 15. Razem ze swoim asystentem Marcinem Łazowskim wypatrywali najzdolniejszych na pierwszą konsultację kadry U 15, która odbędzie się w sierpniu.

Poczynaniom młodych piłkarzy przyglądał się także wiceprezes PZPN Jan Bednarek. - Z wielką przyjemnością patrzę na emocje, jakie są udziałem tych młodych chłopców. Dla nich to najważniejszy dotychczas turniej w życiu. Przed nimi wiele takich imprez. Mam nadzieję, że w przyszłości trafią do seniorskiej reprezentacji Polski - powiedział Bednarek.

Byli też trenerzy Eugeniusz Różański i Kazimierz Biela oraz przedstawiciele samorządu i jednego ze sponsorów imprezy, Grupy Azoty

Przypomnijmy, że nasza reprezentacja ukończyła turniej na piątej pozycji.

Podczas imprezy słyszeliśmy wiele pozytywnych opinii na temat poziomu organizacyjnego turnieju. Spotkania były transmitowane na żywo w internecie. Piłkarzom nie brakowało w Policach przysłowiowego ptasiego mleczka. Grali na świetnie przygotowanych murawach, mieszkali w doskonałych warunkach w hotelu Dobosz. Mieli zorganizowany wolny czas, odbyło się spotkanie z arbitrami oraz pogadanka na temat Kazimierza Gorskiego.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Kobiety

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok