W Ośrodku Wypoczynkowym "Mewa" w Niechorzu odbył się coroczny obóz unifikacyjno-szkoleniowy sędziów Kolegium Sędziów ZZPN.

Termin przeprowadzenia obozu został dostosowany do możliwości wzięcia w nim udziału przez sędziów z oddziału koszalińskiego. W zgrupowaniu wzięło udział około 160 sędziów z całego województwa. Obóz oficjalnie otworzył Prezes ZZPN Jan Bednarek, który w krótkim wystąpieniu pogratulował sędziom postawy w minionym sezonie, podniósł kilka najważniejszych kwestii z punktu widzenia Związku oraz podziękował drużynie piłkarskiej Kolegium Sędziów ZZPN za reprezentowanie Związku w turniejach towarzyskich i charytatywnych oraz rozgrywkach Pucharu Polski.

Na zaproszenie Zarządu Kolegium Sędziów w inauguracyjnym spotkaniu uczestniczył również Przewodniczący Wydziału Dyscypliny oraz Członek Zarządu ZZPN Robert Bikowski, który poprosił sędziów o bardziej szczegółowe opisywanie kar wykluczeń dla zawodników i osób funkcyjnych.

W trakcie trwania zgrupowania odbyły się trzy szkolenia z najnowszych interpretacji Przepisów Gry narzuconych przez Centralną Komisję Szkoleniową KS PZPN, które kolejno poprowadzili: Jerzy Broński („Najnowsze interpretacje – problemy różne”), Artur Aluszyk („Zagranie piłki ręką w świetle nowych Przepisów Gry) i Karolina Tokarska („Ocena starć w walce o piłkę).

W zgrupowaniu uczestniczyła także dr Jolanta Wesołowska z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, która przeprowadziła badania wśród sędziów sprawdzając między innymi tkankę tłuszczową, a u starszych sędziów także ryzyko wystąpienia zawału serca bądź udaru mózgu.

Dzięki nawiązaniu współpracy Zarządu Kolegium Sędziów ZZPN z PUM reprezentowanym przez dr Wesołowską sędziowie będą cyklicznie poddawani tego typu badaniom w celu monitorowania ich przygotowania pod kątem fizycznym.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Kobiety

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok