Zachodniopomorski Związek
Piłki Nożnej

W ramach trzeciego, przedostatniego etapu znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem, od poniedziałku 18 maja zostanie zwiększony limit osób przebywających na boiskach. Zostaną także otwarte hale sportowe.

Od 18 maja (poniedziałek) rząd zwiększa limit osób, które mogą ćwiczyć na otwartych obiektach sportowych.

I tak na stadionach, boiskach, skoczniach, torach, orlikach, skateparkach będzie mogło przebywać maksymalnie 14 zawodników plus dwóch trenerów. Z kolei na otwartych pełnowymiarowych boiskach piłkarskich będą mogły przebywać maksymalnie 22 osoby ćwiczące plus czterech trenerów.

Zgodnie z postulatami płynącymi ze środowiska piłkarskiego wprowadzono także możliwość dzielenia boiska piłkarskiego na dwie połowy oddzielone od siebie buforem bezpieczeństwa. Jeśli wydzielimy 5-metrową strefę buforową, wówczas na jednej połowie może przebywać równocześnie 16 zawodników plus trzech trenerów. W sumie na pełnowymiarowym boisku piłkarskim będzie zatem mogło przebywać w takim wariancie 32 trenujących plus sześciu trenerów.

Od poniedziałku możliwa także będzie organizacja zajęć w obiektach zamkniętych. Liczba trenujących w salach i halach sportowych uzależniona będzie od wielkości obiektu.

I tak w obiektach do 300 m2 równocześnie będzie mogło ćwiczyć 12 osób plus trener, w obiektach liczących od 301 do 800 m2 będzie mogło trenować 16 osób plus dwóch trenerów, w obiektach od 801 do 1000 m2 będzie mogło trenować 24 zawodników plus dwóch trenerów, natomiast w obiektach powyżej 1000 m2 32 osoby plus trzech trenerów.

W obiektach zamkniętych nie można będzie korzystać z szatni ani węzła sanitarnego (poza WC). Po każdych zajęciach należy przeprowadzić dezynfekcję urządzeń.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Kobiety

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

 

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok